Milan Škriniar podstúpi operáciu členka, potvrdil Paríž Saint-Germain. Ako dlho bude mimo hry?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Milan Škriniar
Slovenský futbalista Milan Škriniar v drese francúzskeho tímu Paríž Saint-Germain. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar z francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain počas nasledujúceho týždňa podstúpi operáciu zraneného členka.

Dvadsaťosemročná opora slovenskej reprezentácie absolvuje chirurgický zákrok v Katare. Parížania v sobotu potvrdili, že ich stopér bude mimo hry dlhší čas, presnejšiu predpoveď však nepridali.

Chýbať môže týždne aj mesiace

Pred pár dňami sa vo francúzskych médiách objavili správy, že pre Škriniara sa sezóna možno predčasne skončila a mohol by prísť aj o majstrovstvá Európy (14.6. – 14.7.).

Nové informácie hovoria o absencii v trvaní týždňov, ktoré ho asi pripravia o osemfinále Ligy majstrov proti španielskemu Realu Sociedad San Sebastián koncom februára a v úvode marca.

Tímu chýba aj ďalší obranca

Milan Škriniar sa zranil v stredajšom súboji o francúzsky Superpohár, z víťazného duelu proti Toulouse (2:0) sa z ihriska porúčal v 71. minúte. Spôsobil si silný výron a jeho členok sa poškodil natoľko, že mu ho musia dať dokopy chirurgovia.

Slovenský bek prišiel do francúzskej metropoly v lete 2023 po pôsobení v talianskom Interi Miláno.

Keďže tréner Luis Enrique nemá v strede defenzívy k dispozícii ani Presnela Kimpembeho, ktorý sa zotavuje z operácie achilovky, parížsky klub možno v januári „zaloví“ na prestupovom trhu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan Škriniar
Firmy a inštitúcie PSG Paríž St. Germain