Milanovej ministerstvo dokončuje spustenie novej pandemickej pomoci, požiadať o ňu môžu firmy v kultúrnom priemysle

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Natália Milanová
Ministerka kultúry SR Natália Milanová. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) dokončuje spustenie novej pandemickej pomoci pre mikrospoločnosti pôsobiace v kultúrno-kreatívnom priemysle (KKP).

Ako vo svojom profile na sociálnej sieti informuje ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO), agenda podpory podnikateľských subjektov v kultúre sa presunie práve na MK SR.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Doterajšiu pomoc spoločnostiam v kultúrnom priemysle administratívne zastrešovalo Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré má na starosti podnikateľské prostredie.

Vyplatili takmer sedem miliónov

Od spustenia pomoci vyplatili súkromným spoločnostiam v KKP 6 946 516 eur. „Pomoc z ministerstva hospodárstva viacerým spoločnostiam, ktoré pre pandémiu nemohli fungovať, síce pomohla, no mnohé firmy pre nastavené podmienky na ňu nedosiahli. Po dohode na vládnej úrovni sa tak táto agenda COVID pomoci presunula na ministerstvo kultúry,“ ozrejmila Milanová.

V novej špeciálnej výzve počíta s pomocou pre jednoosobové s.r.o., ktoré nemohli požiadať o dotáciu ani na ministerstve dopravy, ani v rezorte hospodárstva.

Nová výzva

Rezort kultúry plánuje ešte tento mesiac na webovej stránke www.PomahameKulture.sk zverejniť podrobnosti novej výzvy, aby si vo firmách stihli pripraviť všetky potrebné podklady.

„Zároveň tam po spustení nájdete aj návod, ako správne o dotáciu požiadať. Po oficiálnom spustení výzvy budeme žiadosti o pomoc vyhodnocovať priebežne, aby sme čo najrýchlejšie mohli úspešným žiadateľom poslať peniaze na účet,“ dodala ministerka kultúry.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Natália Milanová
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRMK Ministerstvo kultúry SR