Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomiku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Thomas schafer facebook.jpg
Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko, Thomas Schäfer. Foto: www.facebook.com

Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko spáchal samovraždu. Telo 54-ročného Thomasa Schäfera z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej našli v sobotu na železničnej trati v Hochheime neďaleko Frankfurtu nad Mohanom. Polícia a prokurátori uviedli, že na základe všetkých faktorov, vrátane vypočúvania svedkov a vlastného pozorovania, dospeli k záveru, že si politik vzal život.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa krajinského premiéra Volkera Bouffiera smrť ministra súvisí s krízou okolo nového koronavírusu. Bouffier v nedeľu uviedol, že sa Schäfer znepokojoval nad tým, „či bude možné úspešne splniť veľké očakávania obyvateľov, hlavne s finančnou pomocou. „Musím predpokladať, že ho tieto starosti premohli. Zrejme nemohol nájsť východisko. Bol zúfalý a opustil nás,“ vyjadril sa premiér Hesenska.

Nemecká spolková aj krajinské vlády pripravila obrovské balíčky pomoci, ktorých cieľom je zmierniť následky opatrení, ktoré prijali v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, v Nemecku potvrdili u 60 659 ľudí, pričom 482 osôb naň podľa dát Johns Hopkins University zomrelo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky coronavirus.jhu.edu/map.html.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Angela MerkelováThomas Schäfer