Miro Žbirka dostal na narodeniny darček z vesmíru

Mz a rachel sklenickova.jpg
Miro Žbirka a Ráchel Skleničková. Foto: Archív MŽ

Miro Žbirka dnes oslavuje šesťdesiatesiedme narodeniny a okrem iných dostal aj jeden výnimočný a nevšedný darček – certifikát o tom, že planétka 1982 UF2 objavená v roku 1982 má meno (5895) Žbirka.

„Je to pre mňa veľká pocta a zároveň zvláštny pocit. Ďakujem pánovi Štefanovi Kürtimu za jeho iniciatívu. Musím si zvyknúť na to, že Žbirka už teraz nie je iba na Zemi, ale aj vo vesmíre,” komentoval nezvyčajný dar spevák.

Viac o planétke na: https://ssd.jpl.nasa.gov/tools/sbdb_lookup.html

Na narodeniny si Miro Žbirka nadelil aj premiéru nového videoklipu k skladbe Čistý svet z minuloročného Double Albumu. Duetu s nevidomou klavírnou virtuózkou a nezameniteľnou speváčkou Ráchel Skleničkovou dal obrazovú podobu spevákov syn David Žbirka, ktorý sa už postupne stáva dvorným režisérom nových videoklipov.

„Na skladbu Čistý svet máme dobré ohlasy od fanúšikov a verím, že osloví aj ako singel a videoklip. David, s ktorým sa často o muzike rozprávame, vie dobre zhmotniť do obrazu moje predstavy a zároveň  pridať aj svoj autorstvom skladby nezaťažený pohľad. Ráchel je čistá muzikálna duša, ktorá vníma hudbu veľmi intenzívne. Trocha som sa o ňu bál ,keď nás David zaviedol do polorozpadnutej budovy bývalej továrne, kde sme klip nakrúcali. Ale v momente, keď jej dal klavír, zvládla všetko,” povedal o novom singli a klipe Miro Žbirka

Hudobná oslava štyridsiatich rokov úspešnej sólovej kariéry Mira Žbirku začína už tento týždeň. Na troch exkluzívnych koncertoch v Londýne 26.10.2019), Prahe (3.12.2019) a Bratislave (5.12.2019) budú diváci počuť a vidieť všetky obľúbené hity a novinky z oceňovaného Double Albumu.

Nové skladby si s ním zahrá zostava hviezdnych muzikantov: Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary) a producent Double Albumu Rob Cass. Okrem Mekyho si s nimi v skladbe Skúška snov zaspieva Katarína Knechtová a naživo v premiére zaznie skladba Take Me Home, ktorú s Mirom Žbirkom naspievala škótska speváčka Eddi Reader, ktorá na koncertoch pridá aj svoj veľký celosvetový hit Perfect. 

Skladbu Čistý svet, ktorá je slovensko-českou verziou piesne Take Me Home príde s Mekym zaspievať talentovaná česká nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková. Na bratislavskom koncerte pride Mirovi Žbirkovi zablahoželať aj skupina IMT SMILE. Jej líder Ivan Tásler tento rok tiež oslávil okrúhle výročie a so skupinou chystá pre Mekyho prekvapenie, z ktoré sľubuje veľkú oslavu hudby oboch úspešných skladateľov.

Posledné vstupenky na dva veľké koncerty 3.12.2019 v O2 Aréne v Prahe a 5.12.2019 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sú ešte v predaji ale veľmi rýchlo sa míňajú.

Link videopozvánka na koncerty:

Vstupenky: Bratislava – 5.12.2019
https://www.ticketportal.sk/Event/Miro_ZBIRKA_40_rokov_na_scene

Vstupenky: Praha – 3.12.2019</strong
https://www.ticketportal.cz/Event/MIRO_ZBIRKA-116670

Vstupenky Londýn – 26.10.2019
https://pishter.com/cs-party-229-venue-with-meky-zbirka-2/

Aktualizované info:
https://www.zbirka.cz/
https://www.facebook.com/MiroZbirka/

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miro Žbirka