Mladík vypadol z idúceho rýchlika, ktorý smeroval do Bratislavy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tragédia na železnici
Tento článok pre vás načítala AI.

Železniční policajti vyšetrujú okolnosti tragickej udalosti, pri ktorej v utorok ráno po vypadnutí z idúceho rýchlika vyhasol život 22-ročného muža z okresu Trnava.

Začaté trestné stíhanie

Podľa informácií polície sa mladík viezol v rannom rýchliku, ktorý smeroval z Martina do Bratislavy. Krátko po tom, ako vlak o približne 07:15 opustil železničnú stanicu v Trnave, sa doposiaľ nezisteným spôsobom otvorili počas jazdy dvere a muž z idúceho vlaku vypadol. Pri páde utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

„Policajti sa prípadom začali ihneď zaoberať a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Polícia preveruje všetky okolnosti, ako aj to, či k otvoreniu dverí došlo z technických príčin alebo úmyselným konaním osoby,“ informovala o udalosti trnavská polícia.

Hľadajú svedkov

Na miesto boli vyslaní aj policajti z tímu posttraumatickej intervencie, ktorí pomohli rodine obete pri zvládnutí tejto situácie.

Polícia žiada mladú svedkyňu, ktorá udalosť oznámila vlakvedúcej, prípadne ďalších svedkov, aby sa prihlásili na polícii a pomohli tak objasniť okolnosti tejto tragédie a poskytnúť odpovede nielen polícii, ale aj pozostalým.

Ozvať sa môže na bezplatnom telefónnom čísle 158, priamo na Oddelení železničnej polície Trnava na čísle 096 110 2095, prípadne napísať súkromnú správu na Facebooku Polícia SR – Trnavský kraj.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať