Mladíka napadol žralok pri pláži, uhryzol ho do bedra

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Žralok modrý
Žralok modrý. Foto: ilustračné, SITA/AP

SYDNEY 26. septembra (WebNoviny.sk) – Sedemnásťročného surfistu v pondelok zranil žralok pri tej istej pláži na východe Austrálie, kde vlani žralok smrteľne napadol japonského turistu. Mladík je v stabilizovanom stave, oznámila miestna polícia.

Tínedžera uhryzol žralok do bedra, keď ráno surfoval pri pláži v meste Ballina. Z vody sa dostal sám na pláž, kde mu pomohol zdravotník, ktorý bol zhodou okolností na mieste. Následne ho previezli do nemocnice.

Vlani vo februári prišiel 41-ročný japonský turista o obe nohy pri útoku tri až štyri metre dlhého žraloka modrého, keď surfoval neďaleko rovnakej pláže, uviedla v správe agentúra AP. Po novom útoku polícia ohlásila na 24 hodín uzavretie všetkých pláží okolo mesta Ballina, ktoré leží 600 kilometrov severne od Sydney.

K poslednému smrteľnému napadnutiu človeka žralokom v Austrálii došlo v júni pri meste Perth na západnom pobreží krajiny, kde zahynul 60-ročný potápač. Necelý týždeň predtým zomrel 29-ročný surfista po tom, ako mu žralok odhrýzol nohu južne od Perthu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať