Telekom, Orange aj O2 otvorili po víkende svoje predajne, upozorňujú na zmenu otváracích hodín

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mobilný telefón, mobil
Zdražovanie čaká okrem mobilov aj ďalšie druhy elektroniky. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 23. marca, 16:40

Spoločnosť O2 Slovakia otvára od pondelka 23. marca všetky svoje predajne. Budú však fungovať v pozmenených otváracích hodinách a s dôrazom na ochranu zdravia zamestnancov aj zákazníkov. Stane sa tak po deviatich dňoch od rozhodnutia o ich dočasnom zatvorení v reakcii na vývoj udalostí. Agentúru SITA o tom v pondelok informovala hovorkyňa spoločnosti O2 Slovakia Tereza Molnár.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka 23. marca otvorí O2 všetky svoje predajne. Priestory v obchodných centrách budú otvorené od 11:00 do 17:00 a ostatné v čase od 9:00 do 15:00. O2 však aj naďalej odporúča svojim zákazníkom minimalizovať návštevy O2 predajní a vybavovať si svoje požiadavky z pohodlia domova prostredníctvom aplikácie alebo webového rozhrania Moje O2.

V nevyhnutných prípadoch im spoločnosť odporúča postupovať v súlade s pravidlami, ktorými sa O2 predajne budú riadiť.

„Prosíme zákazníkov, aby do predajní vstupovali len po jednom a s nasadeným rúškom alebo inou alternatívou. Rovnako ich prosíme, aby zachovali odstup v rozpätí 1,5 metra od predajcov a ďalších zákazníkov. Ak sú zákazníci v domácej karanténe, prosíme ich, aby do predajní radšej nevstupovali a ochránili tak našich zamestnancov, ako aj iných zákazníkov pred zvýšením rizika,“ uviedla Tereza Molnár.

Aj Telekom v obmedzenom režime

Predajne ďalšieho mobilného operátora – Slovak Telekomu sú po víkende opäť otvorené.

„Naďalej platí, že naša sieť predajní funguje v obmedzenom režime. Štandardné otváracie hodiny sú od 10. do 14. hod. (pár predajní má upravené hodiny na čas od 11. do 15. hodiny). Na predajniach je celkovo menej pracovníkov (zväčša 2-3 kolegovia). Obmedzený režim platí pre predajne v nákupných centrách i samostatné kamenné pobočky,“ uviedol hovorca spoločnosti Slovak Telekom pre služby a financie Michal Korec.

„Aktuálny zoznam každý deň aktualizujeme na tejto stránke: www.telekom.sk/zoznam-otvorenych-predajni. Napríklad dnes (v pondelok, pozn. ed.) máme otvorených 57 pobočiek. Otváranie či zatváranie predajní sa však môže priebežne meniť podľa dostupnosti predajcov,“ dodal.

Telekom zákazníkom naďalej odporúča riešiť ich požiadavky na viacerých digitálnych kanáloch (Telekom aplikácia, web www.telekom.sk). K dispozícii sú aj infolinky 0800 123 456 a technická linka 0800 123 777.

Orange prijal viacero opatrení

Spoločnosť Orange Slovensko prijala v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom už niekoľko opatrení. „Nakoľko bezpečnosť našich zamestnancov, zákazníkov a všetkých obyvateľov SR je pre nás tou najvyššou prioritou, prijali sme viaceré opatrenia aj na našich predajných miestach. Počas nadchádzajúcich dní budú otvorené len tie predajne, v ktorých predajcovia budú mať k dispozícii respirátory a ďalšie ochranné pomôcky. Navyše, otváracie hodiny predajných miest budú vo vybraných prípadoch skrátené a predajné miesta budú fungovať v obmedzenom režime,“ ozrejmila situáciu PR & Events Coordinator v Orange Slovensko Barbora Oberučová.

Zákazníci Orange Slovensko tak budú môcť na predajni realizovať primárne také úkony, ktoré im zabezpečia bezproblémové užívanie služieb, ako napríklad výmena SIM kariet, aktivácia služieb, výmena zariadení, reklamácie nefunkčných zariadení, a pod. Zoznam predajní s otváracími hodinami nájdu zákazníci na stránke https://www.orange.sk/spoluazodpovedne#pobocky.

„Aktuálny stav, samozrejme, zodpovedne sledujeme a vyhodnocujeme a ak si to situácia bude vyžadovať, sme pripravení urobiť ďalšie opatrenia. Zákazníci môžu na väčšinu úkonov využiť naše digitálne kanály, či už priamo prostredníctvom www.orange.sk alebo našej aplikácie Môj Orange,“ uzavrela Barbora Oberučová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Barbora OberučováMichal KorecTereza Molnár
Firmy a inštitúcie Slovak Telekom