Molčan prehral vo štvrťfinále turnaja v Melbourne, nezahrá si proti Nadalovi

US Open Tennis
Slovenský tenista Alex Molčan. Foto: SITA/AP

Slovenský tenista Alex Molčan sa na turnaji ATP 250 v austrálskom Melbourne nedočkal atraktívneho semifinálového duelu s bývalou svetovou jednotkou Rafaelom Nadalom.

Molčan vo štvrťfinále prehral s Fínom Emilom Ruusuvuorim za 68 minút 2:6, 1:6. Slovenský tenista na začiatku druhého setu nevyužil dve brejkbalové príležitosti a od stavu 1:1 už nezískal ani gem.

Nové kariérne maximum

Napriek hladkej prehre vo štvrťfinále na prípravnom turnaji pred Australian Open 24-ročný Prešovčan osvedčil solídnu formu s dvoma víťazstvami nad Andreasom Seppim a bývalou svetovou sedmičkou Davidom Goffinom.

Tie ho posunuli z 88. na 74. priečku „online“ poradia svetového rebríčka ATP, čo bude v budúcom týždni jeho nové kariérne maximum. Molčan bol predtým vo štvrťfinále na turnaji hlavného okruhu ATP iba raz. Vlani na podujatí ATP 250 v Belehrade prehral až vo finále so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom.

Predstaví sa Kužmová

Na ženskom podujatí Summer Set I v Melbourne sa Slovenka Viktória Kužmová predstaví v semifinále štvorhry. Spoločne s Ruskou Verou Zvonariovovou ako tretie nasadené hráčky turnaja postúpili bez boja, keďže ich ruské súperky Daria Kasatkinová a Ľudmila Samsonovová na štvrťfinálový duel nenastúpili.

Súperkami Kužmovej a Zvonariovovej v boji o postup do finále budú v sobotu turnajové dvojky z USA Asia Muhammadová a Jessica Pegulová.

Viac k osobe Alex MolčanAndreas SeppiDaria KasatkinováDavid GoffinJessica PegulováĽudmila SamsonovováNovak DjokovičRafael NadalVera ZvonarevováViktória Kužmová