MOST-HÍD: Nominácia Lovásovej bola chybná

Most híd
Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Strana Most-Híd stiahla nomináciu Ruženy Lovásovej do funkcie predsedníčky predstavenstva a riaditeľky štátnej Trnavskej teplárenskej. Ako sa uvádza vo vyhlásení strany, táto nominácia bola chybná. „Pri nomináciách na jednotlivé posty strana kladie dôraz na odbornosť a nelustruje svojich nominantov,“ konštatuje sa vo vyhlásení.

Ruženu Lovásovú nominovalo republikové predsedníctvo strany, ktoré ju schválilo ako odborníčku, vychádzajúc z jej minulého pôsobenia ako členky predsedníctva a ekonomickej riaditeľky Bratislavskej teplárenskej. „Ľutujeme, že sme nevenovali pozornosť jej predošlému pôsobeniu a okamžite sťahujeme nomináciu pani Lovásovej do funkcie,“ vyhlásil člen predsedníctva Gábor Gál.

Ako informoval denník SME, Lovásová pôsobila v Bratislavskej teplárenskej ako nominantka strany Smer-Sociálna demokracia. Lovásová podpísala za Bratislavskú teplárenskú kontroverznú darovaciu zmluvu na 100 tis. Sk (3 300 eur) plastickému chirurgovi z Brna. Podobnú zmluvu pre chirurga podpísal aj jej manžel Štefan Lovás, ktorý bol v tom čase členom predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS).

Firma sa podľa denníka SME za Ficovej vlády pokúsila bez verejnej súťaže predať pozemok firme ministrov Jána Počiatka a Roberta Kaliňáka zo Smeru. Bratislavská teplárenská tiež podľa SME skutočnila jeden z najväčších predajov počas Ficovej vlády, keď za zhruba miliardu korún predala lukratívny pozemok v centre Bratislavy finančnej skupine Penta.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Most-Híd