Mrazivé scény priamo na kurte. Raducanuová sa rozplakala, pretože v hľadisku zbadala stalkera

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Emma Raducanu, tenis
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Na tenisovom turnaji WTA v Dubaji sa odohrala mrazivá scéna. Britská tenistka Emma Raducanuová po druhom geme v zápase s českou súperkou Karolínou Muchovou pristúpila so slzami v očiach k rozhodkyni zápasu Miriam Bleyovej, niečo jej povedala a ukryla sa za empajr.

Nasledovala komunikácia s usporiadateľmi a vyvedenie jedného z divákov. Svetlo vnieslo do prípadu až neskoršie vyjadrenie WTA. Dvadsaťdvaročnú hráčku sledoval stalker.

Obťažoval ju už deň predtým

Prvé nepríjemnosti nastali už pred zápasom. Začiatok duelu bol kvôli vytrvalému dažďu niekoľkokrát odložený, nakoniec súboj začal až o desiatej hodine večer miestneho času.

Oveľa horšie chvíle pre víťazku US Open z roku 2021 však ešte len mali nastať. V jednom z prvých radov v hľadisku zbadala totiž hráčka s rumunskými a čínskymi koreňmi muža, ktorý ju deň pred zápasom obťažoval. Ten na ňu pokrikoval aj počas stretnutia.

„V pondelok 17. februára bola Emma Raducanuová na verejnosti oslovená mužom, ktorý vykazoval znaky stalkingu. Rovnaký jedinec bol identifikovaný v prvých niekoľkých radoch počas jej duelu a následne bol vyvedený,“ stojí v oficiálnom vyhlásení WTA.

Nie je prekvapením, že psychicky vyčerpaná Raducanuová v zápase ťahala za kratší koniec a s Muchovou prehrala 6:7 a 4:6.

Obťažovanie už v minulosti zažila

Vedenie ženského okruhu po zápase informovalo o tom, že muž dostal zákaz vstupu na akcie WTA, kým sa nevyšetrí daný incident a neurčí akou vážnou hrozbou môže byť. „S Emmou aj jej tímom sme v kontakte, aby sme jej zaručili komfort a poskytli všetku potrebnú podporu,“ doplnilo vedenie WTA.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Raducanuová už so stalingom skúseností má. V roku 2022 ju obťažoval vtedy 35-ročný Amrit Magar, ktorý sa dostal aj do jej domu a zanechával jej rôzne nevhodné odkazy. Súd mu následne nariadil zákaz priblíženia sa k tenistke a jej domu na 5 rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Emma Raducanuová
Firmy a inštitúcie tenis DubajWTA Ženská tenisová asociácia