MS v hokeji 2024: Fínsko deklasovalo Veľkú Britániu, druhá tretina sa skončila 5:0 (video+foto)

MS v hokeji 2024: Fínsko - Veľká Británia
Fínsky hokejista Jesse Puljujarvi (vpravo) oslavuje gól, ktorý strelil do brány Britov počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 10. máj 2024. Foto: SITA/AP.

Fínsko po úvodnej prehre po samostatných nájazdoch s Českom, v nedeľu dosiahlo zatiaľ najvyššie víťazstvo nad tohtoročnom svetovom šampionáte, keď Veľkú Britániu deklasovalo 8:0.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

V pražskej O2 Arene bol síce po prvej tretine stav iba 1:0, ale v druhej reprezentácia Suomi pridala ďalších päť gólov a v záverečnej ďalšie dva. Hetrikom sa blysol Oliver Kapanen a štyri asistencie si do štatistík pripísal Mikael Granlund.

Fíni odohrajú svoj tretí zápas na turnaji v pondelok od 16.20 proti Nórom, Briti nastúpia až v stredu, kedy vo večernom stretnutí od 20.20 vyzvú Švajčiarov.

MS v hokeji 2024 (A-skupina)

• O2 Arena (Praha)

Fínsko – Veľká Británia 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)

• hralo sa od 12.20

16:14 – 1:0 O. Kapanen (O. Kaski, A. Oksanen)
21:15 – 2:0 J. Puljujarvi (O. Kaski, A. Oksanen)
24:52 – 3:0 J. Innala (Mik. Granlund, I. Pakarinen)
32:49 – 4:0 J. Riikola (J. Puljujarvi, A. Oksanen)
36:01 – 5:0 O. Kapanen (J. Puljujarvi, Mik. Granlund)
38:45 – 6:0 O. Maatta (Mik. Granlund)
46:39 – 7:0 M. Lehtonen (K. Helenius, Mik. Granlund)
52:57 – 8:0 O. Kapanen (O. Maatta + A. Oksanen)

Vylúčenia:
17:26 B. Lake – 2 min. (podrazenie)
17:26 J. Jaaska – 2 min. (držanie)
24:00 E. Mosey – 2 min. (hákovanie)
43:15 B. Lake – 2 min. (krosček)
53:23 B. Lake – 2 min. (narazenie)

strely na bránu: 47:14, vylúčenia: 1:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Andris Ansons (Lot.), Mikael Holm (Švéd.) – Oto Durmis (SR), Ludvig Lundgren (Švéd.), 15 433 divákov

Fínsko: Larmi – Määttä, Lehtonen, Rissanen, Kaski, Riikola, Saarijärvi, Vittasmäki, Mattila – Granlund, Helenius, Puustinen – Oksanen, Kapanen, Puljujärvi – Innala, Hyry, Jormakka – Jääskä, Björninen, Pakarinen
Veľká Británia: Bowns – Batch, Mosey, O’Connor, Phillips, Halbert, Sa. Jones, Tetlow, Richardson – Lake, Neilson, Dowd – Kirk, Perlini, Curran – Critchlow, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan