MS v hokeji 2024: Kanada prehrala poslednú tretinu 0:5 a Rakúsko zdolala až po predĺžení (video+foto)

MS v hokeij 2024: Kanada - Rakúsko
Rakúšan Dominique Heinrich padá po hite od kanadského útočníka Brandona Taneva počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 14. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 14. mája 22:59

Po druhej tretine utorňajšieho zápasu v pražskej O2 Arene sa zdalo, že Kanada si v pohode dokráča po ďalšie víťazstvo na tohtoročnom svetovom šampionáte, ale záverečná časť hry priniesla neuveriteľný rakúsky gólový uragán a nakoniec sa zápas základnej A-skupiny skončil remízou 6:6.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Rozhodnutie prišlo až v 15. sekunde predĺženia, keď o triumfe zámorského tímu rozhodol John Tavares. V zápase zažiarila najmä druhá rakúska útočná formácia v zložení Marco Rossi, Dominic Zwerger a Peter Schneider. Najlepšími hráčmi duelu boli už spomínaný Zwerger a kanadský obranca Kaiden Guhle.

MS v hokeji 2024 (A-skupina)

• O2 Arena (Praha)

Kanada – Rakúsko 7:6 po predĺžení (3:1, 3:0, 0:5 – 1:0)

• hralo sa od 20.20

6:34 – 1:0 D. Cozens (A. Mangiapane, K. Guhle)
9:21 – 2:0 K. Guhle (J. Tavares, B. Hagel)
10:11 – 2:1 B. Nissner (M. Huber, T. Raffl)
13:29 – 3:1 B. Byram (O. Zellweger)
22:57 – 4:1 J. McCann (M. Bunting)
29:32 – 5:1 C. Bedard (D. Guenther, C. Parayoko)
37:56 – 6:1 P.-L. Dubois (B. Hagel, O. Power)
43:14 – 6:2 B. Baumgartner (P. Schneider)
44:08 – 6:3 P. Schneider (D. Zwerger, B. Wolf)
50:41 – 6:4 D. Zwerger (T. Nickl)
55:56 – 6:5 P. Schneider (D. Zwerger, M. Rossi)
59:11 – 6:6 M. Rossi
60:15 – 7:6 J. Tavares (P.-L. Dubois, C. Parayoko)

Vylúčenia:
14:51 M. Rossi – 2 min. (krosček)
39:22 J. Tavares – 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 49:21 (13:6, 22:6, 13:9 – 1:0), vylúčenia: 1:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Andris Ansons (Lot.), Lassi Heikkinen (Fín.) – Daniel Hynek (ČR), Davis Zunde (Lot.), 17 704 divákov

Kanada: Hofer – Parayko, Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Tavares, Dubois, Hagel – Bedard, Paul, Guenther – Mercer, McBain, Tanev – Cozens, McCann, Bunting – Mangiapane
Rakúsko: Madlener – Heinrich, Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Brunner, Stapelfeldt – M. Huber, Nissner, Raffl – Rossi, Zwerger, Schneider – Baumgartner, Haudum, Ganahl – P. Huber, Rohrer, Wukovits