MS v hokeji 2024: Lotyšsko v slovenskej B-skupine vynulovalo Kazachstan (video+foto)

MS v hokeji 2024: Kazachstan - Lotyšsko
Lotyšský útočník Rihards Bukarts a Kazach Kirill Paňukov počas zápasu B-skupiny na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréna), 14. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 14. mája 18:29

Hokejisti Lotyšska v utorňajšom zápase na tohtoročnom svetovom zdolali Kazachstan 2:0. Skóre duelu v Ostravar Aréne v 32. minúte otvoril Roberts Bukarts a gólový účet o päť minút neskôr uzavrel Haralds Egle.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Brankár Kristers Gudlevskis si na svoje konte pripísal 22 úspešných zákrokov, ktorý bol spoločne s Kazachom Olejom Bojom vyhlásený za najlepšieho hráča duelu.

Lotyši majú po troch odohraných zápasoch na konte sedem bodov, reprezentácia Kazachstanu tri za triumf nad Francúzskom.

MS v hokeji 2024 (B-skupina)

• Ostravar Aréna (Ostrava)

Kazachstan – Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

• hralo sa od 16.20

31:48 – 0:1 Ro. Bukarts (O. Batna)
35:22 – 0:2 H. Egle

Vylúčenia:
3:03 J. Jaks – 2 min. (držanie)
14:57 R. Mamcics – 2 min. (zdržiavanie hry – vyhodenie puku)
17:43 R. Krastenbergs – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
25:57 A. Omirbekov – 2 min. (podrazenie)
42:04 M. Indrašis – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 22:26 (9:6, 7:14, 6:6), vylúčenia: 1:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Tobias Björk (Švéd.), Kristian Vikman (Fín) – Nick Briganti (USA), Andreas Hofer (Nem.), 7 025 divákov

Kazachstan: Šutov – Metalnikov, Breus, Orechov, Danijar, Dichanbek, Beketajev, Koroljov, Gajtamirov – Starčenko, Šestakov, Rymarev – Michajlis, Omirbekov, Savickij – Paňukov, Muchametov, Muratov – Bojko, Rachmanov, Asetov
Lotyšsko: Gudlevskis – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibuļskis – Daugaviňš, Dzierkals, Abols – Krastenbergs, Ro. Bukarts, Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Ločmelis – Ansons, Tralmaks, Gavars – Egle