MS v hokeji 2024: Štvrťfinále Švédsko - Fínsko bolo dramatické, o víťazovi rozhodlo až predĺženie (video+foto)

MS v hokeji 2024 (štvrťfinále): Švédsko - Fínsko
Zákrok fínskeho gólmana Emila Larmiho po dorážke švédskeho útočníka Isaca Lundeströma počas štvrťfinálového zápasu na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréna), 23. máj 2024. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 23. mája 22:58

Severské derby medzi Švédskom a Fínskom vo štvrťfinále MS v hokeji 2024 bolo dramatické, o víťazovi rozhodlo až predĺženie.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Skóre duelu v Ostravar Aréne až v 56. minúte otvoril Rasmus Dahlin, reprezentácii Suomi sa podarilo 58 sekúnd pred koncom v hre bez brankára vyrovnať zásluhou Hannesa Björninena. Víťazný gól padol v 66. minúte počas presilovky, keď strelil Victora Hedmana za chrbát fínskeho brankára tečoval Joel Eriksson Ek. Najlepšími hráčmi zápasu boli brankár Emil Larmi a útočník Rasmus Dahlin.

V sobotňajšom semifinále nastúpia o 14.20 h Švédi proti domácim Čechom, o štyri hodiny neskôr Kanaďania vyzvú Švajčiarov. Všetky zostávajúce stretnutia na turnaji sa uskutočnia v Prahe.

MS v hokeji 2024 – štvrťfinále

• Ostravar Aréna (Ostrava)

Švédsko – Fínsko 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

• hralo sa od 20.20

55:02 – 1:0 R. Dahlin (I. Lundeström)
59:02 – 1:1 H. Björninen (V. Puustinen, M. Lehtonen)

65:54 – 2:1 J. Eriksson Ek (V. Hedman, R. Dahlin) / presilová hra 4 proti 3

Vylúčenia:
7:49 J. Riikola – 2 min. (podrazenie)
20:30 S. Mäenalanen – 2 min. (nedovolené bránenie)
46:05 H. Björninen – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
48:52 J. Frödén – 2 min. (podrazenie)
64:59 K. Helenius – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 35:20 (13:5, 11:3, 8:11 – 3:1), vylúčenia: 1:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Andris Ansons (Lot.), Sean MacFarlane (USA) – Nick Briganti (USA), Daniel Hynek (ČR), 6 691 divákov

Švédsko: Gustavsson – Heed, Hedman, Pettersson, Karlsson, Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond, Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström
Fínsko: Larmi – Määttä, Mättilä, Lehtonen, Vittasmäki, Rissanen, Kaski, Saarijärvi, Riikola – Björninen, Mäenalanen, Pakarinen – Helenius, Puistola, Jormakka – Innala, Puljujärvi, Kapanen – Jääskä, Puustinen, Hyry