Muž so schizofréniou napadol policajtov, pri prestrelke bol zabitý

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
France Police Attacked
Muž zranil troch policajtov, pri prestrelke ho zastrelili. Foto: AP Photo/Laetitia Notarianni

Muž v západnom Francúzsku v piatok pobodal policajtku a potom postrelil jej dvoch kolegov. Polícia ho pri prestrelke zabila. Motív jeho konania nie je známy, no podľa ministra vnútra Géralda Darmanina „chcel jasne zaútočiť na políciu“.

Útočník najprv na policajnej v La Chapelle-sur-Erdre na predmestí Nantes pobodal policajtku, vzal jej zbraň a potom utiekol, uviedla francúzska žandárska služba.

Pátranie a prestrelka

Polícia následne začala pátranie s viac ako 200 policajtmi, cvičenými psami a vrtuľníkmi a tiež zatvorila školy a obchody v okolí.

Keď muža našli, vystrelil na policajtov, ktorí sa ho snažili zatknúť. V následnej prestrelke ho vážne zranili a popoludní zraneniam podľahol. Identitu páchateľa overujú, uviedli žandári pre agentúru AP.

Trojica zranených policajtov nie je v ohrození života.

Bol sledovaný

Útočníka identifikovali ako štyridsiatnika zo spomenutého mesta, ktorý trpel závažnou schizofréniou. Muž bol na zozname sledovaných osôb pre islamský radikalizmus, a to pre jeho „dôkladné“ náboženské praktiky, povedal minister vnútra s tým, že ho nedávno prepustili z väzenia a monitorovali ho psychiatrické služby.

Muž sa podľa Darmanina narodil vo Francúzsku a v minulosti ho neusvedčili zo žiadnych trestných činov súvisiacich s terorizmom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať