Na hoteli v Tatrách hniezdi sokol, môžete ho sledovať online

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sokol myšiar
Sokol myšiar. Foto: SITA/Ochrana dravcov na Slovensku

POPRAD 7. júna (WebNoviny.sk) – Správa Tatranského národného parku (TANAP) prišla s novinkou, na svojej internetovej stránke ponúkne online prenosy zo života rodinky sokola myšiara. Tá sa zahniezdila na budove jedného z hotelov na úpätí Západných Tatier.

„Ako ostatné druhy sokolov ani myšiar si nestavia vlastné hniezda, ale využíva staršie hniezda iných druhov vtákov, ako je vrana, straka, krkavec. Rád obsadí aj vyvesené búdky na stromoch a stožiaroch. Časť populácie hniezdi aj na skalách, pričom využíva rôzne dutiny či výklenky,“ uviedol riaditeľ Správy TANAP Pavol Majko.

Fenoménom posledných rokov je podľa jeho slov práve ich hniezdenie na ľudských stavbách, pod strechami, ba dokonca aj priamo na balkónoch panelákov. Sokol myšiar patrí medzi menšie druhy dravcov. Jeho hlavnou korisťou sú prevažne drobné hlodavce, ale napríklad aj jašterice alebo hmyz.

Správa TANAP umožňuje návštevníkom svojej internetovej stránky sledovať nielen dravce, ale ponúka aj živé prenosy zo života rýb v prítoku rieky Belá, havranov na Liptove a bocianov v Demänovej, Vavrišove, Liskovej, Pribyline či v Partizánskej Ľupči.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie TANAP Tatranský národný park