Na Hrebienku pribudnú desiatky ľadových sôch, bude sa konať desiaty ročník Tatry Ice Master

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tatry Ice Master
Ľadový sochár z Nemecka pri úprave exhibičnej ľadovej sochy. Foto: archívne, SITA/Mária Frisová
Tento článok pre vás načítala AI.

Svet pod vodou a láska, mier a porozumenie budú témami tohtoročných medzinárodných majstrovstiev ľadových sochárov na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Jubilejný desiaty ročník Tatry Ice Master sa uskutoční v dňoch 27. a 28. januára. Ako už na svojej internetovej stránke informovali organizátori, desať tímov z celého sveta vytvorí 35 ľadových sôch. Poslúži im k tomu 50 ton ľadu.

Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené. Zámerom je umocniť dizajn a krásu jednotlivých sôch. Sochári každoročne tvoria v areáli v blízkosti budovy lanovky na Hrebienku, ale aj v kupole umiestnenej vedľa Tatranského ľadového dómu, teda v Tatranskej galérii ľadových majstrov.

Diela umiestnené v kupole odolávajú vplyvom počasia, návštevníci ich preto môžu obdivovať zvyčajne až do konca zimnej sezóny. Druhá časť sôch býva zvyčajne ponechaná na otvorenom priestranstve, až kým sa neroztopia.

Na jubilejnom ročníku prídu svoje umenie a talent ukázať tímy zo Slovenska, Česka, Nemecka, Maďarska, Poľska či Ukrajiny. Predstavia sa aj umelci z Litvy, Mongolska, Číny i Španielska. Podujatie bude sprevádzať aj sprievodný program, vystúpi počas neho Pavol Hammel i Katarína Koščová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katka KoščováPavol Hammel