Na Matovičovho psa Lipšica raz „príde mráz“, podľa Fica opäť táral do médií a obhajoval udavačov (video)

Robert Fico
Poslanec Robert Fico (Smer-SD). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi by sa malo opätovne viesť disciplinárne konanie. Tentoraz za rozhovor, ktorý verejne poskytol webovému portálu Postoj.

Obhajoba žoldnierov

Na tlačovej besede to vyhlásil predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico s tým, že spomenutý portál priamo nemenoval. „On si natára, čo chce. Obhajoval udavačov, tých svojich žoldnierov na špeciálnej prokuratúre, ktorí porušujú právo na dennej báze,“ povedal Fico.

Podľa Fica išlo o absurdný rozhovor, ktorý prekročil všetky hranice únosnosti. Ako príklad šéf Smeru-SD spomenul šestnásť nálezov Ústavného súdu SR o porušení ľudských práv obvinených, o ktorých sa malo hovoriť v spomínanom rozhovore ako o „technických veciach“.

Lipšica súd pokarhal

Fico tvrdil, že nebude ticho pri takých ľuďoch, ako je Lipšic, lebo to nie je obyčajný človek, ale špeciálny prokurátor a „expert na ničenie životov“. „Aj na tohto Matovičovho psa raz príde mráz,“ konštatoval Fico.

Najvyšší správny súd SR (NSS SR) na návrh generálneho prokurátora Maroša Žilinku disciplinárne potrestal špeciálneho prokurátora Lipšica pokarhaním. Minulý týždeň v piatok (20. mája) o tom súd rozhodol na verejnom pojednávaní. Žilinka navrhoval pre Lipšica trest zníženie platu o 15 percent na jeden mesiac.

Lipšic je vinný z toho, že sa nezdržal verejného vyslovovania svojho názoru na prípady, ktoré nie sú právoplatne skončené, čo je v rozpore so zákonnou povinnosťou prokurátora.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicMaroš ŽilinkaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SRSMER-SD