Na Štrbskom Plese majú pol metra snehu a otvorili novú lyžiarsku sezónu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lyžiari, sedačková lanovka, lyžovanie
Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách v piatok otvorili lyžiarsku sezónu. Na zjazdovkách Interski, Turistická a Juniorská je približne pol metra upraveného snehu. Začiatok lyžovačky na Štrbskom Plese si nenechali ujsť lyžiari zo Slovenska i Poľska. Na budúci týždeň v sobotu 14. decembra plánujú spustiť lyžovačku aj v Tatranskej Lomnici. Informoval o tom v piatok PR manažér spoločnosti Tatry Mountain Resorts Marián Galajda.

Tatranci mysleli počas prípravy zimnej sezóny nielen na lyžiarov, ale aj na bežkárov. Pribudli tam bežkárske trasy, ktoré sa z pôvodných 29 kilometrov predĺžili na 49 kilometrov.

Okrem lomnického Kolbiska budú upravované trasy, ktoré prepájajú Tatranskú Lomnicu so Starou Lesnou a Veľkou Lomnicou, či na farskej lúke v Dolnom Smokovci.

Skibusy najazdia tisíce kilometrov

„Návštevníci sa môžu tešiť aj na zimnú úpravu športových ihrísk, na bezplatné korčuľovanie v Novom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Dolnom Smokovci a tento rok pribudne ľadová plocha aj v centre Starého Smokovca,“ uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Združenie cestovného ruchu pripravilo mapu, ktorá zobrazuje celoročne otvorené chodníky, vhodné aj na zimnú turistiku. Zahrnuté sú do nového letáka, ktorý je už teraz k dispozícii v informačných kanceláriách a na internetových stránkach.

Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry chce osloviť všetkých návštevníkov Tatier, aby využívali skibusy a podporili ekologické cestovanie, odľahčenie dopravy a parkovísk počas rušnej zimnej sezóny.

„Skibusy budú tento rok jazdiť o 7 000 kilometrov viac, v rámci plánovania najvyťaženejších dní v sezóne budú aj nové zastávky na Štrbskom Plese a zvýši sa frekvencia premávky skibusov. V Tatranskej Lomnici sa pripravuje pre posilnenie dopravy skibusmi nové zberné parkovisko pre jednodňových návštevníkov na vybrané dni počas zimy,“ priblížila Blašková, podľa ktorej štartuje aj kampaň zameraná na podporu využívania liniek skibusov aj z podhoria a Popradu.

Nechýbajú tradičné podujatia

Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií regiónu je aj tento rok Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sochári postavili v štýle chrámu Notre Dame.

Návštevníci sa môžu počas zimy tešiť aj na tradičné podujatia, ako napríklad Tatry Ice Masters, Snežné psy, Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom Plese, pripravená je tiež Zimná bežecká séria či podujatie Štrbské bežky a mnoho ďalších športových a kultúrnych podujatí.

Na Štrbskom Plese pripravili okrem iného aj Silvestrovský krst snehovej vločky, silvestrovský zábavný program pre lyžiarov a návštevníkov. Nezabudnuteľný zážitok si budú môcť návštevníci odniesť aj zo zážitkového ratrakovania, pri ktorom spolu s profesionálnym ratrakárom pripravia profesionálne trate na komfortnú lyžovačku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia BlaškováMarián Galajda