Na vianočných trhoch na Slovensku sa pohybuje viac policajtov, posilnili aj hliadky na cestách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
vianočné trhy, polícia
Foto: ilustračné, SITA, facebook/policiaslovakia - koláž WBN

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Stovky dopravných, poriadkových, železničných policajtov i policajtov ďalších zložiek je aj tento rok v uliciach počas predvianočného obdobia a bude aj počas samotných sviatkov.

Miesta, ktoré lákajú zlodejov

Polícia venuje zvýšenú pozornosť Vianočným trhom, ktoré sa konajú v desiatkach miest po celom Slovensku. Priamo na trhoch a v ich okolí sa pohybuje zvýšený počet policajtov v rôznych časových intervaloch aj v civile.

“Takže ak nestretnete uniformovanú policajnú hliadku, neznamená to, že miesto nie je monitorované,” uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Policajti budú aj v obchodných centrách a na miestach s väčšou koncentráciou ľudí, ktoré lákajú zlodejov.

Viac hliadok je aj na cestách. Počas kontrol sa okrem iného zamerajú na najčastejšie prehrešky vodičov, ako je rýchlosť, telefonovanie za volantom a používanie pásov. Šoféri sa nevyhnú ani pravidelným kontrolám na alkohol.

Výnimka pre kamióny

Prezídium Policajného zboru vyšlo v ústrety aj vodičom nákladných vozidiel a na 24. decembra 2018 a 1. januára 2019 im povolili všeobecnú výnimku na dojazd.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR