Zámorská basketbalová profiliga NBA opäť raz ponúkla divákov zápas, ktorý ako sa hovorí „dvíhal zo sedadiel“. Štvrtkový nočný duel medzi Los Angeles Lakers a Chicagom Bulls priniesol v závere struhujúci thriller. Domáci ho prehrali 117:119 aj napriek tomu, že necelých 10 sekúnd pred koncom ešte viedli o 5 bodov.
Hrdinom Chicaga sa stal Austrálčan Giddey
„Býci“ odštartovali pôsobivý obrat úspešným trojbodovým pokusom Patricka Williamsa. Následne Lakers po rozohrávke obnovili zásluhou Austina Reavesa svoje vedenie, no hostia zo Chicaga ešte zareagovali, 3,3 sekundy pred koncom rozohrali a s klaksónom po pokuse z polovice ihriska rozhodli o najtesnejšom víťazstve.
Hrdinom sa stal Josh Giddey z Austrálie, ktorý v zápase nazbieral 25 bodov, 14 doskokov a 11 asistencií, vďaka čomu dosiahol svoje piate triple double v sezóne. Viac ich mal v drese Bulls v jednom ročníku iba legendárny Michael Jordan, ktorý dosiahol dvojciferné čísla v 15. dueloch sezóny 1988/89.
Lakers s nepresvedčivými výsledkami
Chicago uspelo už v štvrtom zápase v rade, pričom lepšiu formu od polovice marca vykazuje iba dvojica tímov – Oklahoma City Thunder na Západe a Boston Celtics vo Východnej konferencii.
Los Angeles Lakers, v ktorého jadre figuruje okrem LeBrona Jamesa aj Luka Dončič, naopak prehral štyri z ostatných piatich duelov a v Západnej konferencii klesol na 5. priečku.