Najviac ľudí volí Smer-SD, strane Za ľudí stúpla podpora a Kollár s Matovičom sú na tom rovnako

Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík
Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík. Foto: SITA - koláž WBN.

Strane bývalého prezidenta Andreja Kisku Za ľudí stúpli voličské preferencie na 12 percent. Kresťanskodemokratického hnutie (KDH) by sa tesne dostalo do Národnej rady SR so ziskom 5,6 percenta.

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu volebných preferencií, ktorý uskutočnila agentúra AKO pre stranu Za ľudí v dňoch 7. až 10. októbra na vzorke 1 000 respondentov.

SaS a SNS delí 0,3 percenta

Najviac ľudí by stále volilo Smer-SD (20,1 percent), na druhom mieste by sa umiestnila koalícia PS/Spolu so ziskom 12,7%. Tesne za nimi by nasledovala strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (12,3%) a už spomínaná strana Za ľudí.

Na piatom mieste by skončila SaS (6,7%), šiesta by bola SNS (6,4%), nasledovali by hnutia Sme rodina – Boris Kollár (5,9%) a OĽaNO (5,8%). Do parlamentu by sa nedostala ani jedna strana zastupujúca maďarskú menšinu. Most-Híd by volilo 3,9% respondentov, SMK 3,1%.

Harabinova Vlasť má 1,3 percenta

Politická strana exministra vnútra a zdravotníctva Tomáša Druckera Dobrá voľba by získala 1,7%, vznikajúcu stranu Štefana Harabina Vlasť by volilo 1,3% opýtaných.

Zadávateľom prieskumu bola politická strana Za ľudí. Respondenti odpovedali na otázku: „Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali Váš hlas? Prečítam vám ich v náhodnom poradí.“

Rozhodnutých, teda tých, ktorí deklarovali, že by išli voliť a vedia koho, bolo 67,5 percent. Určite by nešlo voliť 7,9% respondentov, 23,5% nevedelo koho by teraz volili a 1,4% odmietlo prezradiť, koho by volili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Agentúra AKODobrá voľbaKDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSMER-SDSMK-MKP Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség PártjaSNS Slovenská národná stranaSPOLU – občianska demokraciaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí - Kiskova politická strana