NAKA obvinila muža pre nevýhodné zmluvy v ministerstve hospodárstva, štátu vznikla vysoká škoda

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia NAKA
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vydal v pondelok 12. septembra uznesenie o vznesení obvinenia voči osobe A. U. pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v súbehu so zločinom machinácie pri verejnom obstarávaní a verenej dražbe. Mal sa ich dopustiť ako vedúci pracovník Ministerstva hospodárstva SR.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, skutok sa týka zmluvných vzťahov Ministerstva hospodárstva SR a obchodných spoločností z obdobia rokov 2013 až 2017, ktoré boli uzavreté v rozpore s osobitnými zákonmi, v dôsledku čoho štátu vznikla škoda prevyšujúca 8,5 milióna eur.

„Obvinený je stíhaný na slobode, vyšetrovanie aktívne pokračuje pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, povedala hovorkyňa. Dodala, že nateraz nie je možné poskytnúť ďalšie informácie, aby nedošlo k ohrozeniu účelu trestného konania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Aurel UgorJana Tökölyová
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRMH Ministerstvo hospodárstva SRNAKA Národná kriminálna agentúraÚrad špeciálnej prokuratúry