NAKA pátra po podnikateľovi Koščovi, exprokurátor Kováčik od neho údajne prijal úplatok

Kosc.jpg
Nezvestný 44-ročný Peter Košč, na ktorého vyhlásila Národná kriminálna agentúra (NAKA) oficiálne pátranie. Foto: SITA/Prezídium Policajného zboru
  • aktualizované 25. marca, 13:49

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyhlásila oficiálne pátranie po 44-ročnom bratislavskom podnikateľovi Petrovi Koščovi, ktorý je obvinený z prečinu podplácania. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Doposiaľ vykonanými previerkami a opatreniami sa hľadaného nepodarilo vypátrať. Akékoľvek informácie o ňom môže verejnosť oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158.

Vyšetrovanie Košča podľa portálu Aktuality.sk súvisí s podozrením, že poskytol úplatok 50-tisíc eur bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Ten z uvedeného dôvodu čelí ďalšiemu obvineniu z prijímania úplatku.

Podľa portálu televízie Joj noviny.sk hľadaný podnikateľ, ktorý sa nachádza v zahraničí, už informoval policajného vyšetrovateľa o termíne svojho návratu na Slovensko. Kočš je podľa portálu v prostredí Slovenskej informačnej služby prezývaný „Pán X“. Portál pripomína, že Košč je podnikateľ, ktorý sa okrem iného spomína aj v spise Gorila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikPeter Košč
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná služba