Arete Invest skoladuovala v Novom Meste nad Váhom novú halu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arete invest
Budova skladu v Novom Meste nad Váhom Foto: Arete Invest
Investícia dosiahla takmer 12 miliónov eur. V centrálnom sklade pre skupinu Factcool vznikne 100 pracovných miest

V Novom Meste nad Váhom spoločnosť Arete Invest skolaudovala v máji novú halu vo svojom priemyselnom a logistickom areáli.

Investícia do centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre skupinu Factcool, medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou, dosiahla takmer 12 miliónov eur.

Nový sklad, v ktorom Factcool od júna pôsobí, ponúka plochu 17 300 metrov štvorcových. Jeho dostavbou sa zároveň rozšírila infraštruktúra celého novomestského areálu.

„Slovenský trh je strategický pre ďalší rozvoj nášho fondu. Po akvizíciách, ktoré sme na ňom za posledné dva roky uskutočnili, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu,“ uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ a predseda správnej rady fondu Arete Invest.

Lokalita, pracovná sila a diaľnica

„Arete Park Nové Mesto sme si kvôli jeho výbornej polohe vybrali ako centrálu pre našu ďalšiu expanziu. Lokalita je jedinečná svojou dostupnosťou pracovnej sily i napojením na diaľničnú sieť. Náš nový centrálny sklad navyše reflektuje všetky moderné trendy priemyselných nehnuteľností,“ povedal Jan Skopeček, riaditeľ spoločnosti FC ecom, s.r.o. pôsobiacej v skupine Factcool.

Arete Park Nové Mesto
Arete Park Nové Mesto Foto: Arete Invest

V novom sklade pri diaľnici D1 v Novom Meste nad Váhom pôsobí skupina Factcool od 1. júna. Postupne do tejto lokality konsoliduje svoje operácie pre trh strednej a východnej Európy.

Stavba budovy začala v júli 2018. Na ploche 17 300 metrov štvorcových ponúka skladovanie v hale s užitočnou výškou 17,3 metra. Nájomná zmluva je uzatvorená na 10 rokov od dokončenia haly. Nový nájomca vytvorí v parku viac ako 100 pracovných miest.

Arete Invest

Arete Invest je investičný fond zameraný na investície v oblasti nehnuteľností. Je to český plne licencovaný fond kvalifikovaných investorov v právnej forme SICAV podnikajúci pod dohľadom Českej národnej banky. Arete Invest je proaktívnym správcom fondov i aktív.

Primárnym cieľom fondu je zvyšovať výnos a zhodnocovať kapitál aktív pod vlastnou správou pri súčasnej diverzifikácii voči existujúcim i potenciálnym rizikám.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať