Bratislavské letisko považuje tohtoročnú letnú sezónu za úspešnú, najsilnejším mesiacom bol júl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave za deväť mesiacov tohto roka vybavilo celkovo 1 169 704 cestujúcich na príletoch a odletoch. V septembri prešlo bránami najväčšieho domáceho letiska 167 019 pasažierov.

Dva náročné roky

Ako informovala v pondelok letisková spoločnosť, od začiatku januára do konca septembra zaznamenali 19 741 vzletov a pristátí, z toho v septembri 2 550.

„Po dvoch náročných rokoch ako pre letectvo, tak aj pre cestovný ruch, majú Slováci stále veľký záujem cestovať. Ukázalo sa to aj na tohtoročnej letnej sezóne, ktorá bola pre Letisko M. R. Štefánika úspešná,“ uviedla PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová.

Najpopulárnejšie destinácie

Letisko dosiahlo hranicu jedného milióna vybavených cestujúcich po ôsmich mesiacoch, čo bolo viac ako za predchádzajúce dva roky spolu.

Pôvodne to očakávalo až na jeseň tohto roka. „Najsilnejším mesiacom v roku 2022 bol júl, kde letisko vybavilo 256 447 pasažierov, čo je najviac od októbra 2019,“ priblížila Hauswaldová s tým, že miera obnovy počtu cestujúcich z roku 2019 tak v júli dosiahla 77 %.

Najpopulárnejšou dovolenkovou destináciou pri letoch zo slovenskej metropoly bola túto letnú sezónu turecká Antalya, v pravidelnej doprave si drží prvú priečku Londýn. „Medzi najpopulárnejšie destinácie sa v septembri zaradila opäť turecká Antalya, druhé miesto obsadil Londýn a tretie miesto patrí cyperskej Larnake,“ podotkla Hauswaldová.

V rámci pravidelných liniek v uplynulom mesiaci podľa nej smerovali pasažieri najmä do Londýna, Milána a Sofie. „V charterovej doprave naďalej výrazne dominuje Antalya,“ dodala. Najviac cestujúcich pri letoch z a do Bratislavy v septembri prepravili letecké spoločnosti Ryanair, Smartwings a Wizz Air.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Veronika Hauswaldová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika