Bratislavský kraj má od nedele zmenené cestovné poriadky, pribudli školské spoje a došlo aj k zlepšeniu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Arriva, autobus, Bratislava

Od nedele 5. marca začnú platiť zmeny cestovných poriadkov regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji, zabezpečovanej spoločnosťou Arriva Mobility Solutions.

Ako informuje dopravca v tlačovej správe, od uvedeného dátumu začnú premávať nové školské spoje a na základe požiadaviek cestujúcich sa zlepší aj nadväznosť niektorých spojov.

Začnú premávať nové školské spoje

Nové školské spoje budú premávať na linkách 529 (Pezinok – Viničné) a 622 (Bernolákovo – Bratislava), pričom školské spoje na linke 628 (Chorvátsky Grob – Bernolákovo) budú mať novú konečnú zastávku pri ZŠ Javorová alej a nebudú obsluhovať zastávku Chorvátsky Grob, Na Pasienku. Posunú tiež školské spoje na linkách 277 (Malacky – Bilíkove Humence) a 729 (Senec – Tomášov).

V rámci zlepšenia nadväznosti prímestskej dopravy bude spoj linky 239 o 6:35 z Lábu odchádzať o 10 minút skôr, z dôvodu prestupu na vlak s odchodom o 6:40.

„Linka 277 (Malacky – Láb) bude v poobednej špičke odchádzať z Malaciek o päť minút neskôr, aby sa umožnili lepšie prípoje od expresnej autobusovej linky 205,“ konštatuje dopravca.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zavedú tiež nový pár spojov Modra, Zochova chata – Šenkvice – Modra, Zochova chata, ktoré zlepšia spojenie medzi Modrou, miestnou časťou Modra-Harmónia a Šenkvicami. Drobné časové posuny alebo iné zmeny sa dotknú aj liniek 219 (Bratislava – Borinka), 525 (Bratislava – Chorvátsky Grob) a 527 (Bratislava – Viničné).

V ústrety potrebám cestujúcich

V rámci zmien tiež pridajú nové zastávky Dunajská Lužná, Lipová (obsluhovaná linkou 727), Chorvátsky Grob, ZŠ Javorová alej (obsluhovaná linkou 628), Trnava, Dohnányho (obsluhovaná linkou 666) a na zastávke Bratislava, Slovnaftská bude zastavovať aj linka 799.

„Zmeny v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji boli pripravené v spolupráci s Integrovaným dopravným systémom v Bratislavskom kraji (IDS BK) a naším objednávateľom – Bratislavským samosprávnym krajom. Vychádzame v ústrety potrebám našich cestujúcich, či už ide o deti a študentov, alebo ľudí, ktorí využívajú prímestskú dopravu na cestovanie za prácou,“ priblížil hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku Peter Stach.

Súčasťou zmien je aj obnovenie obsluhy miestnej časti Svätý Martin v Senci linkou 657, ktorú v plnej miere financuje mesto Senec. Podrobný zoznam zmien v prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji nájdu cestujúci na stránkach IDS BK.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zmeny nastanú aj vo vlakovej doprave

Ako doplnila hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová, zmeny nastanú aj vo vlakovej doprave.

„Na linke R60 v pracovné dni pridáva vlakový dopravca (ZSSK) nový vlak REX 1861 s odchodom z Bratislavy hl.st. 5:34 a príchodom do Galanty o 6:06,“ uviedla s tým, že na linke R70 na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno vlaky REX 1771, 1773, 1775, 1778 budú po novom zastavovať už aj v ŽST Podunajské Biskupice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva VozárováPeter Stach
Firmy a inštitúcie ArrivaArriva Mobility SolutionsBSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko