Cestári v Trenčianskom kraji sa tešia z nových strojov, samospráva investovala vyše milióna eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cestári
Trenčiansky samosprávny kraj plánuje celkovo za najbližšie roky do cestárskej techniky preinvestovať viac ako 10 miliónov eur. Foto: www.facebook.com

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pokračuje v obnovovaní vozového parku Správy ciest TSK. Ako informovala Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK, pre najbližšiu zimnú údržbu budú mať jednotlivé cestmajsterstvá k dispozícii moderné stroje za takmer 1,7 milióna eur.

Začiatkom septembra prevzali cestári techniku pre letnú údržbu za 850-tisíc eur, tentoraz pribudli stroje, ktoré uľahčia prácu v chladnejšom období. „Medzi odovzdávanou technikou sú dva veľké sypače s nadstavbami, ktoré pôjdu na cestmajsterstvá do Púchova a Bánoviec nad Bebravou, menšie unimogy s príslušenstvom do Prievidze a Trenčína. Úžitkové vozidlá zasa obohatia vozový park cestárov v Prievidzi a Púchove,“ vysvetlil riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš.

TSK masívne obnovuje cestársku techniku už druhý rok. „V rozpočte na budúci rok poslanci schválili na nákup techniky až 2,8 milióna eur a v roku 2022 to bude ďalších minimálne 2,5 milióna eur. Celkovo tak za štyri roky na tento účel pôjde zo župného rozpočtu viac ako 10 miliónov eur,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

Správa ciest TSK prostredníctvom svojich jedenástich cestmajsterstiev zabezpečuje počas roka údržbu 344 kilometrov ciest II. triedy, 1 142 kilometrov ciest III. triedy a na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest aj údržbu takmer 300 kilometrov ciest I. triedy. V pohotovosti bude aj tento rok viac ako 250 zamestnancov a 112 kusov techniky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav BaškaLenka KukučkováRadovan Karkuš
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciestTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)