Cestovné v MDH Prievidza zdražie. Čo je cieľom novej tarify?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAD Prievidza
Foto: ilustračné, www.facebook.com.

V prievidzskej mestskej hromadnej doprave (MHD) budú od 1. apríla platiť nové tarifné podmienky, základný cestovný lístok zdražie na 0,80 eura.

Cieľom novej tarify je zvýhodniť najmä pravidelných cestujúcich a zaviesť časové cestovné lístky. Nové tarifné podmienky platné pre mestá Prievidza a Bojnice schválili poslanci mestského zastupiteľstva a odporučili spoločnosti SAD Prievidza zapracovať ich do prepravného poriadku.

Výška cestovného sa v prievidzskej MHD mení po dvanástich rokoch, radnica reaguje na výrazne zvýšené náklady. „Tarifa je navrhnutá tak, aby motivovala cestujúcich si zaobstarať dopravnú kartu. Tá významným spôsobom urýchli vybavenie cestujúcich vo vozidle, aby sa minimalizovalo meškanie viac obsadených spojov,“ poznamenal Branislav Michalík z Mestského úradu v Prievidzi.

Novinkou v tarifných podmienkach sú štyri druhy časových cestovných lístkov, ktoré si cestujúci budú môcť zakúpiť na dopravnú kartu. „Časové cestovné lístky sú motivačným faktorom cestujúcich na využívanie verejnej osobnej dopravy aj v čase dopravných sediel, najmä vo večerných hodinách a cez víkendy, keď majú spoje mestskej hromadnej dopravy najnižšiu obsadenosť,“ dodal Michalík.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SAD Prievidza