Cestu I/51 pred Vrábľami pri Nitre na dva mesiace úplne uzavrú, polícia odporúča využívať alternatívne trasy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dopravné obmedzenia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Krajský dopravný inšpektorát v Nitre upozorňuje motoristickú verejnosť, že v termíne od 1. júla do 31. augusta 2024 bude cesta I/51 v km 187, 150 – 192,950 úplne uzavretá. Ide o úsek od križovatky na obec Golianovo po mesto Vráble. Dôvodom uzávierky cesty je veľkoplošná oprava vozovky.

Ako informovala nitrianska polícia, obchádzková trasa bude viesť cez obce Klasov, Babindol, Veľké Chyndice, Nová Ves nad Žitavou resp. Dyčka, Veľký Cetín, Janíkovce. V rámci opravy bude dopravným značením vyznačený odklon nákladnej dopravy, a to v smere na R1-I/65-II/511.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a zariadenia a pokyny regulovčíkov, ktorí budú usmerňovať premávku. Zároveň upozorňuje motoristickú verejnosť, že je nutné v exponovaných časoch dopravných špičiek počítať so zdržaním. Preto polícia odporúča využívať alternatívne trasy na obchádzanie dotknutého úseku.

Zároveň polícia dodáva, že na obchádzkovej trase resp. na dotknutých cestách bude viac policajtov územne príslušných zložiek policajného zboru. Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky zistené na tomto území budú príslušníkmi policajného zboru prejednávané v súlade s právnym poriadkom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať