Cestujúci môžu do autobusov opäť nastupovať prednými dverami, umožnili to bezpečnostné bariéry a štíty

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autobus, Slovak Lines
Autobus spoločnosti Slovak Lines. Foto: ilustračné, SITA/Braňo Bibel

Cestujúci Bratislavskou integrovanou dopravou (BID) budú môcť opäť nastupovať prednými dverami. V dnešnej tlačovej správe o tom informoval PR špecialista BID Miroslav Staník.

Viac o téme: Koronavírus

„Od soboty 2. mája sa menia pravidlá pre cestovanie v prímestskej autobusovej doprave Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Po zavedení nových ochranných prvkov budú môcť cestujúci opäť nastupovať prednými dverami,“ uviedol Stanik.

Bezpečnostné bariéry a štíty v autobusoch

Obnovenie nástupu do autobusu prednými dverami je možné preto, že do vozidiel dopravcu Slovak Lines boli nainštalované certifikované bezpečnostné bariéry, prípadne použité ochranné štíty.

„Montáž fyzických bariér je ďalším z opatrení, ktoré znížia riziko prenosu nákazy medzi vodičom a cestujúcimi. Aby bolo cestovanie prímestskou autobusovou dopravou ešte bezpečnejšie, cestujúcim odporúčame, aby využili bezkontaktné platby za cestovné lístky, v prípade platby hotovosťou odporúčame cestujúcim, aby mali pripravenú presnú sumu,“ uviedla generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

V prímestských autobusoch sa tiež zníži počet povinne voľných sedadiel za vodičom na polovicu, vďaka čomu pribudnú v každom autobuse štyri miesta na sedenie.

Cestujúci majú naďalej dodržiavať hygienické pravidlá

Po zavedení prvých bezpečnostných opatrení, ktoré majú za cieľ znížiť riziko šírenia nového koronavírusu, bola v marci zredukovaná možnosť cestovania prímestskou autobusovou dopravou.

„Od 19. apríla 2020 bolo z dôvodu zvýšeného záujmu cestujúcich k sobotňajšiemu režimu pridaných viac ako 100 posilových a nových spojov, vďaka ktorým majú cestujúci možnosť dostať sa do práce či k lekárovi komfortnejšie a zároveň bezpečnejšie,” uviedla hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Napriek uvoľneniu niektorých pravidiel, dopravca vyzýva cestujúcich, aby cestovali iba v nevyhnutných prípadoch. Zároveň ich žiada, aby využívali bezhotovostné platby za cestovné lístky a dodržiavali prísne hygienické pravidlá.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva VozárováMiroslav StaníkZuzana Horčíková
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná dopravaBSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)Slovak Lines