Cestujúci, pripravte sa na obmedzenia vo vlakovej doprave. V okolí Košíc nebudú premávať viaceré rýchliky a osobné vlaky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZSSK
Foto: ZSSK, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na južnej železničnej trati v okolí Košíc po čase opäť nepremávajú viaceré diaľkové a regionálne vlaky. Osobná doprava pre úpravu infraštruktúry na úseku Košice – Moldava nad Bodvou mesto je obmedzená od 14. do 17. mája.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) za rýchliky a osobné vlaky zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu medzi Košicami, Moldavou nad Bodvou a Turňou nad Bodvou. Cestujúci musia z dôvodu plánovaných prác na trati počítať s väčším meškaním vlakov dotknutých výlukou.

Obmedzenia počas 14. mája

Obmedzenia sa v utorok 14. mája, najmä popoludní a večer, týkajú desiatich rýchlikov Gemeran jazdiacich medzi Zvolenom a Košicami. Z toho šiestich na úseku Košice – Moldava nad Bodvou a opačne, štyroch na úseku Košice – Turňa nad Bodvou a späť a tiež nočného rýchlika Poľana z Košíc do Nových Zámkov na úseku po Moldavu nad Bodvou.

Počas celého utorka od rána do večera tiež vypadlo 15 osobných vlakov v úseku Veľká Ida – Moldava nad Bodvou mesto a opačne, tie jazdia na linke do a z Košíc.

K dispozícií bude autobusová doprava

V stredu 15. mája a vo štvrtok 16. mája nepôjde medzi Košicami a Moldavou nad Bodvou dvanásť Gemeranov a dve Poľany – ranná z Nových Zámkov do Košíc a nočná z Košíc opačne. Oba nasledujúce dni nebudú premávať žiadne osobné vlaky medzi Veľkou Idou a Moldavou nad Bodvou mestom.

V piatok 17. mája na úseku Košice – Moldava nad Bodvou cestujúcich neodvezie jedenásť rýchlikov, vrátane jednej rannej Poľany. V ten istý deň na úseku Veľká Ida – Moldava nad Bodvou mesto nebude jazdiť pätnásť spojov „osobákov„.

Cestujúci majú k dispozícii náhradnú autobusovú dopravu na trase Košice – Cestice – Čečejovce – Mokrance – Moldava nad Bodvou – Moldava nad Bodvou mesto – Turňa nad Bodvou.

Dotknuté úseky

Úsek Košice – Moldava nad Bodvou mesto má 32 kilometrov, po Turňu nad Bodvou 40 kilometrov, úsek Veľká Ida – Moldava nad Bodvou mesto je dlhý 14 kilometrov.

Trať Zvolen – Košice má dĺžku 230 kilometrov, prechádza cez Detvu, Lučenec, Fiľakovo zastávku, Jesenské, Lenartovce, Tornaľu, Plešivec, Rožňavu, Turňu nad Bodvou a Moldavu nad Bodvou.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko