Cestujúci sa v Žilinskom kraji odvezú pohodlnejšie, na cestách bude jazdiť 30 nových autobusov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prímestské autobusy v Žilinskom kraji budú jazdiť vo sviatočnom režime
Foto: ilustračné, SAD Žilina

Na cestách v Žilinskom kraji sa v priebehu nasledujúcich dní postupne objaví 30 nových autobusov typu Iveco Crossway. Ako informovala hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová, nové autobusy majú najekologickejšie motory EURO6 a sú koncipované v súlade s najprísnejšími európskymi normami.

Nové autobusy sa vyznačujú bezpečím, pohodlím, nízkou spotrebou paliva a priestranným riešením pre cestujúcich a vodiča. Vozidlá sú vybavené USB portami, ktoré sa nachádzajú oproti zadným dverám v priestore pre kočíky. Samozrejmou výbavou je WiFi pripojenie, LCD monitory a zaručený je aj tepelný komfort so samostatne programovateľným nezávislým kúrením,“ priblížila novinku Strelcová.

Z tridsiatich nových autobusov je trinásť nízkopodlažných s obsaditeľnosťou pre 45 sediacich pasažierov. „Sme nesmierne radi, sa nám podarilo spoločne so Žilinským samosprávnym krajom investovať finančné prostriedky do nových autobusov. Veríme, že cestujúci budú spokojní s novými autobusmi, ktoré im zaručia komfort a pohodlie počas cestovania,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti SAD Žilina Peter Pobeha.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivana StrelcováPeter Pobeha
Firmy a inštitúcie SAD ŽilinaŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)