Z D1 do Prešova už vodiči schádzajú po novom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.

Práce na výjazde z diaľnice dokončia do záveru leta, zmizne aj raritný semafór. 

PREŠOV 18. júla (SITA) – Po víkendovom otvorení nového, tzv. malého prešovského obchvatu sprejazdnením preložky cesty I/68 odbočka Škultétyho – ZVL cez Nábrežnú komunikáciu, sa vodiči jazdiaci cez tretie najväčšie krajské mesto dočkali ďalšej novinky.

Z diaľnice D1 v smere z Popradu už motoristi schádzajú po novom. O pár týždňov zmizne z cesty aj známy prešovský semafor, ktorý reguluje výjazd na diaľnicu a je preto dopravnou raritou.

Protismerná jazda vozidiel je minulosťou

Ako informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, práce na dokončení diaľničného zjazdu pokročili do tej miery, že motoristi už prichádzajú do centra Šariša v smere od Popradu po cestnom úseku, ktorý doposiaľ nebol využívaný.

Minulosťou sa tak stala protismerná jazda vozidiel vchádzajúcich a schádzajúcich z diaľnice. Ostatné práce na tomto úseku ale pokračujú, pričom dokončené by mali byť do konca leta. Do niekoľkých týždňov tak zmizne raritný prešovský semafor regulujúci výjazd na diaľnicu.

Ešte jedno výraznejšie dopravné obmedzenie

„Túto raritu radi oželieme,“ skonštatovala primátorka Prešova Andrea Turčanová. Kým sa tak stane, vodičov čaká ešte jedno výraznejšie dopravné obmedzenie, pre ktoré budú jazdiť v smere na Poprad po starej ceste prvej triedy I/18, pričom napojenie na ňu bude možné až v križovatke pred obcou Široké.

„Od 29. júla totiž budú dokončovať ukladanie a výmenu živičného povrchu, čo si vyžiada uzatvorenie výjazdu na diaľnicu. Tieto práce potrvajú približne týždeň,“ upozornil Grejták.

Práce na stavbe realizuje Skanska SK 

Dokončeniu plynulého napojenia diaľnice D1 v smere z Popradu do Prešova dlhé roky bránili nevysporiadané pozemky. Národnej diaľničnej spoločnosti sa v minulom roku podarilo s ich majiteľom dohodnúť na odkúpení, za čo mu zaplatili zhruba 150-tisíc eur.

Práce na stavbe realizuje spoločnosť Skanska SK za 1,99 milióna eur od septembra minulého roka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať