Dachser Slovakia pokračuje v rozširovaní logistického parku v Lozorne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ilustračné foto: dachser.com.

Spoločnosť po dokončení výstavby novej logistickej haly za vyše päť miliónov eur chce ešte v tomto roku začať ďalšie investície. Na rozšírenie súčasného prekladiskového terminálu plánuje použiť tri milióny eur.

Logistická spoločnosť Dachser Slovakia, a. s., pokračuje v rozširovaní svojho logistického parku v Lozorne. Po dokončení výstavby novej haly za vyše päť miliónov eur plánuje ešte v tomto roku začať ďalšie investície.

Ako spoločnosť v utorok informovala, v auguste tohto roka získala platné stavebné povolenie na druhú etapu rozvoja logistického centra. Novú investíciu v objeme tri milióny eur použije na rozšírenie súčasného prekladiskového terminálu. V ďalších rokoch chce vybudovať ďalšie logistické haly a dostavať existujúcu administratívnu budovu. Investície v druhej etape výstavby dosiahnu celkovo 11 až 12 miliónov eur.

Dostavba terminálu má začať na jar

Začiatok dostavby nového terminálu je plánovaný v marci budúceho roka a dokončenie predbežne v júli toho istého roka. „Ďalšie rozširovanie eurohubu v Lozorne je odrazom významného postavenia našej spoločnosti nielen v rámci skupiny Dachser, ale aj v rámci celého regionálneho logistického trhu,“ uviedol generálny riaditeľ a člen predstavenstva Dachser Slovakia Roman Stoličný.

Generálny riaditeľ Dachser Slovakia Roman Stoličný. Foto: dachser.com.
Zabezpečenie rastu a dlhodobého rozvoja

Nová výstavba podľa neho zaistí zákazníkom dodržiavanie vysokého štandardu kvality služieb a prispeje k zefektívneniu logistických procesov. „Pre našu spoločnosť tiež znamená zabezpečenie rastu a dlhodobého rozvoja, rovnako ako prísľub nových obchodných príležitostí,“ poznamenal Stoličný.

Trinásťtisíc paletových miest, trinásť rámp 

Nová etapa nadväzuje na predošlú investíciu do výstavby novej logistickej haly v Lozorne, ktorej prevádzka začala v tomto roku. Nová hala má kapacitu trinásťtisíc paletových miest na ploche 6 700 štvorcových metrov, uskladňovaciu výšku 14,5 metra a trinásť rámp pre vykládku a nakládku kamiónov.

Foto: dachser.com.
Tridsať nových pracovných miest

Budova je vybavená najmodernejšími technológiami a špeciálnymi IT aplikáciami vyvinutými samotnou spoločnosťou. Skladová hala priniesla zhruba tridsať nových pracovných miest. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva v Lozorne spolu 138 ľudí. Dachser Slovakia v Lozorne zabezpečuje 45 priamych liniek do pätnástich krajín Európy a tiež s tromi destináciami na Slovensku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať