DHL Parcel Europe zvyšuje ceny za prepravu balíkov v roku 2019

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
|||
Foto: DHL Parcel.

Spoločnosť to zdôvodnila výrazným zvýšením dopravných a personálnych nákladov v celej Európe spôsobených vysokým dopytom po logistike a nedostatkom zdrojov a kapacít na trhoch práce.

Spoločnosť DHL Parcel Europe, ktorá pôsobí aj na Slovensku, s účinnosťou od 1. januára 2019 zvyšuje ceny za prepravu balíkov v dvanástich krajinách. Zdôvodnila to výrazným zvýšením dopravných a personálnych nákladov v celej Európe spôsobených vysokým dopytom po logistike a nedostatkom zdrojov a kapacít na trhoch práce. Spoločnosť v tlačovej správe neuviedla, o koľko v priemere sa ceny zvýšia.

Rozširovanie balíkovej siete

Firma zároveň rozširuje svoju európsku balíkovú sieť, napríklad ohlásenými investíciami do svojej infraštruktúry. „Naďalej budeme pokračovať v skvalitňovaní našej siete, aby sme zabezpečili našim zákazníkom úspech v ich podnikaní,“ povedal generálny riaditeľ DHL Parcel Europe Achim Dünnwald.

„Z tohto dôvodu intenzívne investujeme do rozširovania európskej balíkovej siete, ako napríklad do výstavby nových centrálnych prekladísk a diep v Rakúsku, vo Švajčiarsku, v Poľsku, Holandsku a na Slovensku,“ uviedol Dünnwald. V celej Európe podľa neho tiež plánujú výrazne rozšíriť sieť svojich partnerských prevádzok DHL Service Point, pričom pokračujú v investovaní do zákazníckych IT riešení.

Foto: pixabay.com.
Zvyšovanie objemov balíkov

Narastajúci trh e-commerce podľa spoločnosti vytvára pre on-line obchodníkov v Európe výborné príležitosti, čoho následkom je neustále zvyšovanie objemov balíkov. „Spokojnosť zákazníkov s dodaním balíkov sa stáva kľúčovým faktorom udržateľného úspechu v elektronickom obchode,“ povedal výkonný riaditeľ DHL Parcel Slovensko, spol. s r. o., Andrej Hozlár.

„Preto pokračujeme v rozširovaní našej siete v Európe, z ktorej budú priamo profitovať naši zákazníci. Aby sme mohli poskytnúť uspokojivé služby všetkým stranám (on-line obchodníkom i príjemcom), bude veľmi dôležitá vzájomná výmena informácií o očakávaných objemoch zásielok, najmä s našimi hlavnými zákazníkmi,“ dodal Hozlár.

Foto: pixabay.com.
Harmonizovaná služba pokrýva 27 krajín

Spoločnosť DHL Parcel Europe pôsobí v dvanástich krajinách cez svoje vlastné firmy. Harmonizovaná služba DHL Parcel Connect funguje od roku 2014 a v súčasnosti pokrýva 27 krajín, ktoré sú súčasťou siete spoločnosti.

Spoločnosť DHL Parcel Slovensko, spol. s r. o., so sídlom v Bratislave vznikla v októbri 2014, najprv krátko pôsobila pod menom DHL Services Slovakia, s. r. o., a od novembra toho istého roku má súčasný názov. Zabezpečuje vnútroštátnu a medzinárodnú balíkovú prepravu, na slovenskom trhu podľa svojho portálu pôsobí od februára 2015.

Foto: pixabay.com.
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať