Diaľničiari si poistili zodpovednosť za škodu, majú za to zaplatiť stovky tisíc eur

Logo NDS
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) si poistila zodpovednosť za škodu spôsobenú jej zástupcami na štyri roky takmer za 670-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Za rok má tak zaplatiť vyše 167-tisíc eur bez dane.

Predloženie ponuky

Diaľničiari uzavreli poistnú zmluvu so skupinou spoločností na čele s hlavným poisťovateľom Premium Poisťovňa v hlavnom meste so spolupoistným podielom 50 %, ide o pobočku Premium Insurance Limited Company z Malty.

Ako vyplýva zo zmluvy v centrálnom registri, spolupoisťovatelia Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., Bratislava a pobočka poisťovne Colonnade Insurance, S. A., Luxemburg so sídlom v Košiciach majú v skupine podiel po 25 %. Poistná suma je vo výške 20 miliónov eur.

Podľa výsledku verejného obstarávania ponuku predložila iba uvedená skupina poisťovní.

Čo zmluva zahŕňa?

„Predmetom zákazky je uzatvorenie poistnej zmluvy za účelom poistenia členov orgánov spoločnosti a riadiacich zamestnancov spoločnosti, poistenia náhrady spoločnosti, poistenia nákladov obhajoby, súdnych trov, trov mimosúdneho vyrovnania a poistenia nákladov na styk s verejnosťou a zachovanie dobrého mena,“ oznámila vo Vestníku verejného obstarávania NDS.

Verejnú súťaž na poistenie zodpovednosti za škodu vyhlásila koncom februára tohto roka za odhadovanú cenu zhruba 670-tisíc eur bez DPH, lehota na predkladanie ponúk bola 28. marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Allianz - Slovenská poisťovňaNDS Národná diaľničná spoločnosť