Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spúšťa poslednú etapu obnovy mosta v križovatke ciest D1 a R1 pri Trnave. Ako informovali diaľničiari, most v križovatke diaľnic prešiel vlani komplexnou opravou hornej časti.
Vykonajú sanáciu mosta
Tento rok vykonajú sanáciu mosta. Práce sa začnú v sobotu 17. mája a potrvajú zhruba dva mesiace. Sanačné práce sa budú týkať podhľadu nosnej konštrukcie, pilierov a krajných opôr pravého a ľavého mosta.

Motoristi majú k dispozícii ďalšiu časť križovatky D1/D4, podľa ministra Ráža sa zvýši komfort na cestách - VIDEO
„Ide o jeden z najvýznamnejších mostov v regióne. Komplexná oprava prišla po štyroch dekádach a vďake nej ďalšie dekády bude most slúžiť motoristom,“ uviedol podpredseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ NDS Rastislav Droppa. Práce budú z ohľadom na dopravu rozdelené do niekoľkých fáz, pričom v každej budú v oboch smeroch diaľnice D1 zachované dva jazdné pruhy.
Prvá fáza opravy
V prvej fáze budú práce prebiehať v pravom jazdnom páse diaľnice D1, v pripájacom pruhu Trnava – Žilina a odbočovacom pruhu Bratislava – Trnava. Odbočenie z rýchlostnej cesty R1 na diaľnicu D1 v smere Trnava – Trenčín bude riešené obchádzkovou trasou na križovatku Vlčkovce, ktorá bude vyznačená. Pripojenie z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava bude zachované.
Práce sa budú týkať zároveň aj ľavého jazdného pásu diaľnice D1, v odbočovacom jazdnom pruhu smer Žilina – Nitra. Odbočenie z diaľnice D1 na R1 smer Žilina – Nitra bude riešené obchádzkovou trasou. Dopravu presmerujú na križovatku Modranka s vyznačením obchádzkovej trasy. Pripojenie z diaľnice R1 smer Nitra – Bratislava bude zachované.
Ďalšie fázy
V druhej fáze budú práce pokračovať v pravom jazdnom páse diaľnice D1, v rýchlom a v pravom pruhu, a súčasne aj v ľavom jazdnom páse diaľnice D1, v rýchlom pruhu. V oboch jazdných pásoch budú vetvy a obchádzkové trasy v rovnakom režime ako v prvej fáze.

Vodiči, pripravte sa na obmedzenia: Tunel Branisko je čiastočne uzavretý
V tretej fáze budú práce iba v ľavom jazdnom páse diaľnice D1 v dvoch stredných pruhoch. Odbočenie z diaľnice D1 na R1 smer Žilina – Nitra bude riešené obchádzkovou trasou. Doprava bude presmerovaná na križovatku Modranka s vyznačením obchádzkovej trasy. Pravý jazdný pás diaľnice D1 bude bez obmedzenia.
V rámci komplexnej opravy v minulom roku demontovali zvodidlá a zábradlia, odstránili vozovku, rímsy, vyrovnávací betón spolu s izoláciou a mostné závery. Na očistenú nosnú konštrukciu pribudol nový vyrovnávací betón, izolácia, mostné závery, odvodňovače, nový asfaltový koberec, ako aj rímsy, zvodidlá a mostné zábradlie.