Diaľničiari zrekonštruujú most v Žiline, oba jazdné smery budú neprejazdné

Práca na ceste, cesta, dopravné obmedzenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) avizuje rekonštrukciu dočasného premostenia v žilinskej mestskej časti Vranie. Ako informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková, rekonštrukčné práce sú naplánované od 13. októbra a trvať by mali šesť týždňov.

Doprava bude presmerovaná

Premostenie rieky Kysuca medzi cestami I/11 a III/2095 tvoria dva dvojpoľové mosty, každý pre jeden smer dopravy. NDS ho pôvodne chcela opraviť ešte počas letných prázdnin. „Rekonštrukčné práce si vyžiadajú úplnú uzáveru mostov a cesty III/2095. Znamená to, že oba jazdné smery na premostení, ako aj cesta III/2095 medzi obcami Vranie a Rudinka budú od 13. októbra do 30. novembra úplne neprejazdné, pričom doprava bude presmerovaná na okolité komunikácie,“ uviedla Žgravčáková.

Doplnila, že po ukončení rekonštrukcie a spustení cestnej premávky po moste bude jeho údržbu vykonávať na základe zmluvy Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja. „Údržbou sa rozumie bežná údržba a zimná údržba vrátane všetkých riadiacich výkonových činností, ktorou bude zabezpečená zjazdnosť a prevádzkyschopnosť mostného objektu,“ poznamenala Žgravčáková.

Výrazne obmedzenie rýchlosti na dočasnom premostení

Dočasné premostenie bolo postavené z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie pre poruchy na miestnej komunikácii v obci Vranie a potreby vybudovania obchádzkovej trasy. Premostenie je v prevádzke od marca 2017 a aktuálne slúži na odľahčenie dopravy na dotknutých cestách I. a III. triedy.

Doprava po mostoch je povolená len osobným autám do 3,5 tony s obmedzením rýchlosti do 10 kilometrov za hodinu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť