Doležal sa s autodopravcami na ničom nedohodol, na rokovaní sa vraj pohádali a nepredložili žiadnu reálnu požiadavku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PROTEST: Autodopravcov za zníženie ceny PHM
Predseda Únie autodopravcov Stanislav Skala počas protestu v Bratislave. Foto: SITA//Branislav Bibel

Ministerstvo dopravy a výstavby SR nevyhovie požiadavkám Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) na ďalšie zľavy z mýta. Podľa rezortu to nie je systémové riešenie, pričom konkurencieschopnosť slovenských autodopravcov sa tým nijako nezvýši.

„Priestor vidíme v zľavách pre autodopravcov v novom mýte, ktoré bude férovejšie a pre štát efektívnejšie,“ informoval vo štvrtok riaditeľ odboru komunikácie ministerstva dopravy Ivan Rudolf.

Kompetencie rezortu financií

Minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina) v stredu večer rokoval so zástupcami autodopravcov o ich požiadavkách. Na stretnutí sa okrem UNAS a Asociácie Žltý Anjel Asistance 24 zúčastnili aj zástupcovia Združenia cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia.

Rezort dopravy nemôže vyhovieť ani požiadavkám UNAS na zníženie spotrebnej dane a dane z motorových vozidiel, tzv. cestnej dane. Táto problematika je totiž v kompetencii ministerstva financií.

Hľadanie rešení stroskotalo

Minister dopravy už ďalej nevidí zmysel rokovať so zástupcami UNAS Stanislavom Skalom a Mariánom Ürgem. „Aj včerajšie (stredajšie) stretnutie totiž potvrdilo, že nemajú žiadnu snahu hľadať úprimné riešenie, ako pomôcť autodopravcom. Za hodinu a pol neboli schopní sformulovať jednu reálnu požiadavku, za to sa stihli pohádať medzi sebou, s inými autodopravcami a aj s ministrom dopravy,“ uviedol Rudolf.

Rezort dopravy po tomto stretnutí považuje za relevantného partnera na vecnú diskusiu združenie autodopravcov ČESMAD. „Dvere na diskusiu budú, samozrejme, otvorené aj pre slušnú a konštruktívnu časť autodopravcov z UNAS,“ dodal Rudolf.

UNAS potvrdil, že rokovanie s ministrom dopravy sa skončilo bez výsledku. „Vyzývame vládu, parlament a koaličné politické strany, aby okamžite začali riešiť problémy dopravcov. Inak budeme nútení trvať na odstúpení ministra dopravy, pretože opätovne sa rokovanie uskutočnilo bez výsledkov a vrátime sa do ulíc,“ dodala organizácia malých autodopravcov na sociálnej sieti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DoležalIvan RudolfStanislav Skála
Firmy a inštitúcie ČESMAD Slovakia Združenie cestných dopravcovMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRÚnie dopravcov Slovenska (UNAS)