Doležalovo ministerstvo má záujem o investície Spojených arabských emirátov do rozvoja infraštruktúry (video)

Doležal, delegácia zo SAE
Minister dopravy Andrej Doležal a zástupcovia investično-ekonomickej misie zo Spojených arabských emirátov. Foto: koláž WBN, www.facebook.com

Ministerstvo dopravy a výstavby SR má záujem o investície zo Spojených arabských emirátov (SAE) do rozvoja domácej infraštruktúry. Zástupcom investično-ekonomickej misie z krajiny na Arabskom polostrove, ktorá je na Slovensku, predstavilo možnosti investovania do slovenských ciest, verejných prístavov na Dunaji či letiska v Bratislave.

Riešili aj digitalizáciu letiskových dát

„Prezentovali sme naše iniciatívy najmä v oblasti možných PPP projektov, to znamená cesty, verejné prístavy, prípadne bratislavské letisko,“ povedal k stretnutiu s predstaviteľmi zo SAE minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

„Priestor sme dali aj komerčným iniciatívam v oblasti letectva, hovorili sme o možnej digitalizácii letiskových dát,“ dodal na sociálnej sieti minister.

Treba nájsť konkrétne projekty

Cieľom misie je podľa slovenského veľvyslanca v SAE Michala Kováča nájsť konkrétne projekty spolupráce, ktoré by mohli byť základom budúceho rozvoja hlavne v ekonomickej oblasti.

„Obidve strany očakávajú konkrétne výstupy z misie, ktoré budú tvoriť základ ekonomickej aj politickej spolupráce,“ uviedol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na Slovensko chcú prilákať turistov

Rezort dopravy a národná agentúra na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel chcú prilákať na Slovensko aj turistov zo SAE. V stredu predstavia delegácii v Piešťanoch destinácie, ktoré by mohli zaujať návštevníkov z krajiny na Blízkom východe.

Slovensko sa prezentovalo aj ako krajina cestovného ruchu na nedávnej svetovej výstave v Dubaji, najväčšom meste SAE a významnom centre obchodu v regióne Perzského zálivu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalMichal Kováč
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRSlovakia travel