DPB chce jazdiť ekologickejšie, vyhlásil verejné obstarávania na nákup desiatok nových autobusov

Autobus, Dopravný podnik Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil verejné obstarávania na nákup elektrobusov a autobusov s vodíkovým pohonom. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Investícia za milióny eur

Prvou je zákazka na nákup 40 kusov elektrobusov s dĺžkou do 12,2 metra za celkovú predpokladanú cenu 22 miliónov eur. Predmetom druhého obstarávania je nákup 40 autobusov s vodíkovým pohonom s dĺžkou do 12,2 metra v celkove obstarávacej cene 28 miliónov eur.

Predmetom zákaziek je výroba, dodanie a schválenie na prevádzku 40 nových nízkopodlažných (dvojnápravových) elektrobusov a 40 autobusov s vodíkovým pohonom s celkovou obsaditeľnosťou minimálne 75 cestujúcich a dĺžkou minimálne 11,5 metra a maximálne 12,2 metra vrátane riadiacich, kamerových, informačných a tarifných systémov.

Záujem majú aj o dieselové autobusy

Dopravný podnik vyhlásil koncom júla obstarávanie na nákup 80 autobusov s dieselovým pohonom za 22 miliónov eur. Výsledok súťaží bude podkladom pre uchádzanie sa o finančné zdroje z eurofondových programov, štrukturálnych fondov alebo iných prostriedkov určených na podobný účel.

„Výsledný počet autobusov, ktorý si DPB z vysúťažených typov nakoniec objedná, bude závisieť od možnosti spolufinancovania nákupu ekologických vozidiel,“ uviedol v júli hovorca DPB Martin Chlebovec. Nové autobusy v uliciach Bratislavy nahradia 12- až 14-ročné vozidlá.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Martin Chlebovec
    Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava