ECE a GO ASSET predávajú logistické centrum v Dunajskej Strede fondu Gramercy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Logistické centrum Dunajská Streda
Logistické centrum v Dunajskej Strede. Foto: CBRE.

Medzinárodná realitná investičná spoločnosť Gramercy Europe cez svoj investičný fond Gramercy Property Europe III kúpila logistické centrum od spoločností ECE European City Estates a GO ASSET.

Jeden z najmodernejších skladov na Slovensku bol dokončený v roku 2018 a má celkovo viac ako 50-tisíc štvorcových metrov. Priestory sú dlhodobo prenajaté spoločnosti KiK (dcérska spoločnosť skupiny Tengelmann Group). Informovala o tom spoločnosť CBRE ako zástupca predávajúceho.

Táto transakcia je prvou investíciou spoločnosti Gramercy Europe na Slovensku. Predávajúci – GO ASSET a rakúska spoločnosť ECE European City Estates už v regióne strednej a východnej Európy pôsobia dlhodobo.

Celú obchodnú transakciu po poradenskej stránke zabezpečovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE. „Sme radi, že sa nám na Slovensko podarilo dostať nového investora a veríme, že po pozitívnych skúsenostiach prídu aj ďalšie investície tohto fondu v našom regióne,“ povedal Marián Mlynárik, riaditeľ oddelenia predaja investičných nehnuteľností v CBRE na Slovensku Marián Mlynárik.

Logistické centrum
Ilustračné foto: SITA/Marián Peiger. Ilustračné foto: SITA/Marián Peiger.

Veľmi rýchla transakcia

Gramercy Europe sa špecializuje na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v kontinentálnej Európe. Sídlo spoločnosti sa nachádza v Londýne, pobočky má aj v Barcelone, Berlíne a v Jersey.

„Táto obchodná transakcia prebehla veľmi rýchlo aj vďaka nášmu aktívnemu a flexibilnému prístupu a profesionalite developera, ktorým bola spoločnosť GO ASSET,“ povedal o majetkových zmenách člen predstavenstva predávajúcej spoločnosti ECE European City Estates Dejan Mansfeld-Rupnik. 

Spoločnosť GO ASSET ako významný hráč v odvetví vytvára produkty pre medzinárodné korporácie, pre nájomníkov ako aj investorov. Naša obchodná stratégia aj naďalej počíta s výstavbou chýbajúcich logistických nehnuteľností v strednej a východnej Európe,“ uviedol generálny riaditeľ GO ASSET Andreas Liebsch. 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CBREDunajská Streda