Európsky týždeň mobility oslávi bratislavský dopravný podnik podujatím Peší školský autobus

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dopravny podnik europsky tyzden mobility mestska doprava.jpg

Dopravný podnik Bratislava (DPB) si pripomenie Európsky týždeň mobility (ETM) podujatím Peší školský autobus. Ako informuje mestský dopravca na sociálnej sieti, témou aktuálneho ročníka kampane ETM je lepšia dostupnosť s mottom Cestujme zodpovedne.

Počas nasledujúcich dní si preto Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) v spolupráci DPB pripravil podujatie Peší školský autobus pre školopovinné deti, ktoré chce edukovať, aby krátke vzdialenosti do školy absolvovali mestskou hromadnou dopravou (MHD), respektíve chôdzou,“ priblížil dopravca.

Dopravná výchova

Dopravný podnik sa tiež zapojí do tradičnej akcie – dopravnej výchovy pod záštitou ministerstva dopravy, s cieľom upevnenia si zdravých dopravných návykov. DPB na sociálnej sieti vysvetlil, že rovnako ako posledné roky, akciu MHD zadarmo zatiaľ obnoviť neplánuje.

Cestovanie verejnou dopravou sa snažíme zatraktívniť celoročne. Napríklad vďaka zlacnenej ročnej električenke je možné cestovať po Bratislave už od 55 centov denne,“ konštatuje dopravca.

Doprava a infraštruktúra

DPB pripomenul, že v uplynulom období rozbehli a dokončili viacero projektov v oblasti dopravy a infraštruktúry, ktoré pomáhajú MHD v Bratislave zatraktívniť celoročne.

Do jesene bude v uliciach premávať dokopy 150 autobusov s najnovšími technológiami, pričom v budúcom roku k nim pribudne 30 nových električiek, 50 nových trolejbusov a štyri vodíkové autobusy,“ uviedol dopravca.

Medzi ďalšie opatrenia MHD zaradil dodatočnú montáž klimatizácie do starších vozidiel, montáž moderného kamerového systému, nové elektronické tabule a označníky, obnovu zastávok a prístreškov, modernizáciu trolejbusových a električkových tratí, kapacitné posilnenie liniek a lepšiu obslužnosť niektorých lokalít, debarierizáciu nástupísk, či možnosť kúpy lístka platobnou kartou.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik Bratislava DPBMIB Metropolitný inštitút Bratislavy