Frekventovaná cesta medzi Humenným a Sninou prešla rekonštrukciou, oprava vyšla na vyše dva milióny eur

Oprava cesty, cesta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Frekventovaná cesta spájajúca okresy Humenné a Snina prešla rekonštrukciou. Opravu dvoch úsekov prvej triedy I/74 medzi mestom Humenné a obcou Belá nad Cirochou v celkovej dĺžke takmer 11 kilometrov zrealizovalo Združenie Východ Eurovia – Doprastav a uskutočnila sa v rámci projektu Slovenskej správy ciest.

Ten zahŕňa veľkoplošné opravy ciest prvej triedy po celom Slovensku. Cena diela je viac ako 1,79 milióna eur bez DPH (takmer 2,15 miliónov eur s DPH).

Práce skončili skôr ako mali

Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK, a.s. Košice Simona Tančáková, rekonštrukcia vozovky pozostávala z frézovania asfaltového podkladu v rôznych hrúbkach, pokládky nového krytu vozovky, spevnenia krajníc, výškovej úpravy uličnej vpuste a poklopov.

Stavebné práce boli od 15. októbra do 3. decembra toho roku. Skončili o desať dní skôr, ako bolo plánované.

Projekt bude pokračovať aj v ďalších rokoch

„Celková dĺžka dvoch rekonštruovaných úsekov je 10,84 kilometra a šírka vozovky 7,7 metra. Celkovo sa odfrézovalo takmer 84-tisíc štvorcových metrov asfaltového podkladu a na rovnakú plochu sa položil nový asfalt. V rámci rekonštrukcie sa výškovo upravilo 12 poklopov a dosypalo sa 2 400 štvorcových metrov krajníc,“ informovala Tančáková.

Združenie Eurovia – Doprastav, ako jeden zo zhotoviteľov v rámci projektu veľkoplošných opráv ciest I. triedy v správe Slovenskej správy ciest, opravilo od apríla už viac ako 21 úsekov ciest po celom Slovensku. Projekt bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Simona Tančáková
Firmy a inštitúcie DoprastavEurovia SKSSC Slovenská správa ciest