Košický kraj opravil úseky ciest spájajúce Plechotice s Čeľovcami a Malým Ruskovom, poškodili ich povodne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cesta, rekonštrukcia
V Trebišovskom okrese v uplynulých týždňoch ukončili aj opravy ďalších úsekov ciest v celkovej dĺžke 11 kilometrov. Foto: www.facebook.com

Košický samosprávny kraj (KSK) opravil úseky ciest spájajúce Plechotice s Čeľovcami a Malým Ruskovom (okr. Trebišov) za takmer 300-tisíc eur.

Cestu poškodili povodne, nachádzalo sa na nej množstvo výtlkov a na mnohých miestach bolo poškodené aj podložie. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Opravili vozovku i podložie

„V máji sme zrekonštruovali cestu medzi Plechoticami a Malým Ruskovom, pred letnými prázdninami sme stihli ukončiť aj opravu nadväzujúceho úseku v smere na obec Čeľovce. Najväčším problémom na tomto úseku bol nefunkčný priepust v smere na Nový Ruskov, pri intenzívnejších dažďoch to spôsobovalo zaplavovanie časti cesty. Súčasťou rekonštrukcie preto bola aj oprava tohto priepustu a sfunkčnenie odvodnenia. Celkovo prešla rekonštrukciou cesta v dĺžke 3,2 kilometra. Pri obidvoch úsekoch išlo o komplexnejšiu opravu. Znamená to, že sme opravili nielen povrch vozovky, ale aj podložie či krajnice cesty,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Na úseku v smere na Nový Ruskov zrekonštruovali cestu v dĺžke takmer jeden kilometer. Opravili priepust, podložie cesty, krajnice a osadili nové zvodidlá. Rekonštrukciu financoval kraj z úveru z Európskej investičnej banky vo výške 123-tisíc eur.

Vyčlenili ďalšie peniaze

Keďže na pokraji životnosti bol aj nadväzujúci úsek v smere na obec Čeľovce, Košický samosprávny kraj vyčlenil na jeho opravu dodatočné peniaze.

Cesta prešla tzv. súvislou opravou, spevnené bolo poškodené podložie, krajnice boli upravené a pribudol nový asfaltobetónový koberec. Súvislou opravou prešiel úsek v dĺžke 2,2 kilometra. Oprava tejto časti cesty stála 175-tisíc eur, financovaná bola z rozpočtu kraja.

V Trebišovskom okrese v uplynulých týždňoch ukončili aj opravy ďalších úsekov ciest v celkovej dĺžke 11 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)