Letisko Piešťany vypravilo do tureckej Antalye prvých dovolenkárov, počet letov do tejto destinácie vzrastie (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko Piešťany
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Po odštartovaní tohtoročných charterových letov z Letiska Piešťany odleteli v piatok prví dovolenkári aj to Antalye. Počet letov do tohto Slovákmi obľúbeného letoviska na tureckej riviére pri Stredozemnom mori počas letnej sezóny vzrastie na štyri až päť týždenne.

Piešťanské letisko na sociálnej sieti informovalo, že charterové lety do Antalye zabezpečuje turecký dopravca Tailwind Airlines s lietadlom Boeing 737-400.

Už začiatkom tohto týždňa vybavilo Letisko Piešťany prvých turistov smerujúcich do egyptskej Hurgady pri Červenom mori. Táto charterová linka funguje každých osem dní po novom celoročne, prevádzkuje ju spoločnosť SkyUp Airlines s lietadlom Boeing 737-800.

Obnovenie pravidelnej linky Tel Aviv – Piešťany sa očakáva od 22. mája. Podľa letiskovej spoločnosti letecké spojenie bude zamerané prioritne na príchod zahraničných turistov do piešťanského regiónu. Pre izraelských turistov sú atraktívne piešťanské kúpele.

Sezónnu leteckú linku medzi Tel Avivom a Piešťanmi otvorili vlani v máji, no v októbri ju pre zhoršenú bezpečnostnú situáciu v Izraeli predčasne zrušili. Letisko Piešťany v minulom roku vybavilo spolu viac ako 27-tisíc cestujúcich, čo je najviac počas jeho histórie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Spoločnosť Letisko Piešťany vznikla začiatkom roku 2005. Počiatky tohto medzinárodného letiska regionálneho významu na severnom okraji Piešťan siahajú do roku 1926, kedy bolo založené ako vojenské.

Hlavným akcionárom letiskovej spoločnosti je Trnavský samosprávny kraj s podielom 59,31 % na základnom imaní, na Slovenskú republiku v zastúpení Ministerstva dopravy SR pripadá 20,65 % a na mesto Piešťany 20,04 %. Základné imanie letiska má výšku zhruba 24,4 milióna eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Letisko PiešťanyMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRTailwind Airlines