Letisku Piešťany hrozil zánik, dnes je všetko inak. Letieť odtiaľ môžete do šiestich krajín

Letisko Piešťany
Foto: Reprofoto: www.noviny.sk

Letisku Piešťany pred piatimi rokmi hrozil zánik. V súčasnosti môžu z neho cestujúci letieť do šiestich krajín a mali by pribudnúť aj ďalšie destinácie. V tomto roku to bol napríklad Cyprus.

Uvažuje sa dokonca tiež nad celoročnou komerčnou linkou pre potreby kúpeľných hostí. Informuje o tom TV Joj na svojom webe Noviny.sk.

Pravidelná linka z Izraela

„Letisko Piešťany sme rozlietali v roku 2019. Vtedy sa začali prvé historické charterové lety z Piešťan do Turecka a Egypta,“ ozrejmil riaditeľ letiska Bohumil Klečák.

Výrazným krokom vpred pre letisko i región bolo, keď sa im podarilo získať pravidelnú linku z Izraela. „Klientov z Tel Avivu tvoria väčšinou kúpeľní hostia, ale aj rodiny s deťmi, ktoré radi spoznávajú krásy Slovenska a nezostávajú len v Trnavskom kraji,“ dodal Klečák.

Všetko mohlo byť inak

Mohlo to však dopadnúť inak, ak by sa v roku 2017 nevymenilo vedenie v Trnavskom samosprávnom kraji, ktorý je jedným z akcionárov letiska. Hrozilo mu zatvorenie, nakoľko spoločnosť mala dlhodobo negatívny hospodársky výsledok.

„Negatívny hospodársky výsledok sa nám v roku 2022 prvýkrát podarilo priblížiť k nule. Za rok 2022 sme vykázali stratu 200 eur,“ uviedol riaditeľ letiska.

Cestujúci si letisko v Piešťanoch pochvaľujú a uprednostňujú ho hlavne preto, lebo je malé a sú veľmi rýchlo vybavení. „Sme radi, že je to otvorené a nie je len na vojenské účely, ako bolo kedysi,“ povedal jeden z cestujúcich.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bohumil Klečák
Firmy a inštitúcie Letisko PiešťanyTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)