Medzi Kútmi a Skalicou nebudú pre výluku premávať niektoré vlaky, čakanie prípojných spojov nie je zaručené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak na trati Žilina - Rajec. Foto: slovakrail.sk.
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničnú osobnú dopravu na regionálnej trati Kúty – Skalica na Slovensku 24. a 25. júna obmedzia výlukovové práce. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po oba dni za viaceré vlaky zabezpečí náhradnú autobusovú dopravu, cestujúci môžu očakávať meškania spojov dotknutých výlukou približne 15 minút.

Čakanie prípojných vlakov

V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ upozornili železničiari. V pondelok na uvedenom úseku nepôjde osem vlakov premávajúcich na linke zo Skalice do Senice cez Kúty a opačne.

Konkrétne ide o spoje s odchodmi zo Skalice 5:12, 7:03, 15:33, 17:33 a opačne z Kútov do Skalice 6:02, 8:02, 16:02, 18:02. V utorok sa to dotkne šiestich spomínaných spojov – po troch v oboch smeroch, okrem posledných.

Náhradná autobusová doprava

Náhradná autobusová doprava medzi Kútmi a Skalicou bude podľa ZSSK zastavovať aj pred železničnými stanicami Gbely a Holíč nad Moravou, ale neobslúži zastávku Gbely ani Kopčany a Kátov.

Trať Kúty – Skalica má 26 kilometrov. Linka Skalica – Kúty – Senica je dlhá 49 kilometrov, pričom 23-kilometrový úsek Kúty – Senica je súčasťou trate Kúty – Trnava dlhej 68 kilometrov.

Premávanie medzištátnych vlakov

Na pohraničnom úseku Kúty – Brodské, ktorý je na hlavnej trati Bratislava – Kúty – Břeclav, trvá výluka s náhradnou dopravou za osobné vlaky od vlaňajšieho decembra, plánovaná je do polovice decembra tohto roka.

Pre obmedzenia na slovensko-českom pohraničnom úseku Kúty – Břeclav medzištátne vlaky premávajú s prestávkami odklonom cez iný spoločný priechod Holíč nad Moravou – Hodonín a po trati Kúty – Skalica.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železnice Slovenskej republiky (ŽSR)ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko