Doležalovo ministerstvo finančne podporí autobusovú dopravu, pomoci na jeseň sa dočká aj autosektor

autobus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) spustí ďalšiu pomoc pre nepravidelnú autobusovú dopravu (zájazdy) a medzinárodnú pravidelnú autobusovú dopravu na jeseň. Podpora je určená pre autobusových dopravcov zasiahnutých reštriktívnymi opatreniami v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Informoval o tom v piatok rezort dopravy s tým, že toto rozhodnutie je výsledkom rokovaní so Združením cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia, ako aj na základe pozorovania vývoja situácie v dotknutých oblastiach.

Veľká schéma pomoci

„Sme pripravení poskytnúť ďalšiu pomoc pre autobusárov. Pomoc bude zameraná na zájazdovú, teda nepravidelnú autobusovú dopravu, ako aj na pravidelnú medzinárodnú autobusovú dopravu,“ povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

„Pripravujeme tiež veľkú schému pomoci pre veľké podniky z tejto oblasti,“ uviedol minister.

Pomoci sa dočkajú aj veľké podniky

Pomoc pre zájazdovú dopravu v minulom roku vyplácal rezort hospodárstva, pokračovanie schémy pomoci za rok 2021 prechádza po dohode na ministerstvo dopravy.

„Na jeseň tiež plánujeme rozšíriť existujúcu schému pomoci pre pravidelnú medzinárodnú autobusovú dopravu o ďalšie mesiace. Pribudne taktiež nová tzv. veľká schéma pomoci zameraná na veľké podniky, ktoré nemohli čerpať z doterajších schém pomoci,“ priblížil Mikuláš Virág z odboru komunikácie ministerstva dopravy s tým, že o podrobnostiach budú informovať v krátkom čase.

Druhá šanca 

Ministerstvo dopravy tiež pripravuje opätovne otvoriť doterajšiu schému pomoci pre autosektor, do ktorej spadajú autoškoly, školiace strediská a prevádzkovatelia medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy.

„Z dôvodu väčšej chybovosti podaných žiadostí museli byť niektoré zamietnuté, schému preto otvoríme ešte raz, aby sme podnikateľom umožnili chyby opraviť a podať tieto žiadosti nanovo. Myslíme aj na tých, ktorí aj napriek dostatočnému času žiadosť do 31. augusta nepodali,“ podotkol Virág. Ako dodal, aj pre nich nastáva druhá šanca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalMikuláš Virág
Firmy a inštitúcie ČESMAD Slovakia Združenie cestných dopravcovMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMH Ministerstvo hospodárstva SR